CHP Tandoğan'da

Hükümeti protesto etmek isteyen CHP bir ilke imza atıyor. Ana muhalefet partisi Meclis'te bugün yapacağı haftalık grup toplantısı yerine Tandoğan Meydanı'nda.

CHP Tandoğan'da

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hükümetin eğitim sisteminde getirdiği 4+4+4 sistemini protesto etmek, bunun sıkıntılarını halka anlatmak için milletvekilleri ile birlikte Ankara Tandoğan Meydanı'nda.
 
Miting şeklinde gerçekleştirilecek bu toplantı, CHP'nin dün yapılan MYK toplantısında ele alındı.
 
Toplantıda, mitingi "sabote etmek isteyen" ve bu amaçla, meydana gelerek korsan, provokatif pankartlar açmak isteyenler olabileceği ele alındı. 
 
Nitekim CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Hürriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, CHP örgütlerinin mitingi protesto etmeyi amaçlayan gruplar tespit ettiklerini, hatta mitingde açılmak üzere hazırlanan provokatif pankartlar ele geçirdiklerini söyledi.
 
Tekin, "Mitingi sabote etmek isteyen gruplar var. Örgütümüz bu grupları tespit etti. Ancak yine de toplantıda benzer çabalar olabilir" diyerek, CHP örgütünü bu çabalara karşı hassas ve dikkatli olmaya çağırdı. Gürsel Tekin, "Bu pankartları kimlerin hazırlamış olduğunu biliyoruz. Toplantıda da benzer çabalar olur, bu tip pankartlar açılırsa, sorumluları da kamuoyuyla paylaşırız" diye konuştu. 
 
"CHP BAYRAĞI DEĞİL, TÜRK BAYRAĞI"
 
Tekin'in miting konusunda verdiği bir başka önemli ayrıntı ise, CHP örgütlerinin mitingde CHP bayrağı değil, Türk bayrağı açacak olmaları.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı, "Mitingde hassasiyet içinde davranıp, CHP bayrağı yerine Türk bayrağı kullanacağız. Böylece sadece tek bir partiyi değil, tüm Türkiye'yi ilgilendiren eğitim sorununda, CHP'ye oy vermiş olsun olmasın, tüm vatandaşlarımızla birayaya gelmeyi amaçlıyoruz. Herkes mitinge Türk bayrağı ile gelsin. Bu CHP sorunu değil, Türkiye'nin sorunu. Eğitimle ilgili endişeleri olan tüm vatandaşlarımızı da mitinge davet ediyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2012, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER