banner51

CHP Önünde Gerginlik

Ankara Çankaya'da Bülent Tanık yerine eski belediye başkanlarından Doğan Taşdelen'in oğlu Alper Taşdelen aday gösterilmesi CHP’lileri kızdırdı.

CHP Önünde Gerginlik

CHP Genel Merkezi önünde toplanan bir grup partili,  İstanbul'un Sancaktepe ve Ankara'nın Çankaya ilçesinde gösterilen adayları  protesto etti.

CHP Parti Meclisi (PM) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında  çalışmalarını sürdürürken, parti önünde toplanan kalabalık bir grup, protesto  gösterisi yaptı.

Sancaktepe'den gelen partililer ön seçimden birinci çıkan Hakkı Sağlam  yerine üçüncü sıradaki Özgen Nama'nın aday gösterilmesine tepki gösterirken,  PM'de Çankaya için Alper Taşdelen isminin onaylandığı haberleri de tepkiye neden  oldu.

Partililer "Çankaya'da Taşdelen istemiyoruz", "Bu daha başlangıç,  mücadeleye devam" sloganları attı.

Tepkinin büyüme ihtimaline karşı güvenlik personeli sayısı  artırılırken, Genel Başkan Yardımcıları Umut Oran ile Bülent Tezcan da aşağıya  inerek partililerle bir süre görüştü.

Görüşme sonrası gazetecilerle de bir süre sohbet eden Oran, Çankaya'da  29 aday adayı bulunduğunu ve bu tepkilerin doğal olduğunu söyledi.

Yenimahalle'de Yaşar yenide

Oran, çalışmalarını sürdüren PM'de Taşdelen'in yanı sıra Ankara  Yenimahalle'de de mevcut başkan Fethi Yaşar'ın onaylandığını bildirdi.

Toplantıya yemek arası verildiğini belirten Oran, ara sonrası İstanbul  ve İzmir ilçelerinin görüşüleceğini kaydetti.

Bu arada Çankaya Belediye Başkanlığı için aday adayı olan PM üyesi  Durdu Özbolat'ın Taşdelen'in onaylanmasının ardından toplantıdan ayrıldığı  öğrenildi.

Parti önündeki kalabalığın bekleyişi sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2014, 21:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER