CHP Kalesini Koruyor

Üç büyükşehir'de yapılan yerel seçim anketinde, İstanbul ve Ankara'da AK Parti, İzmir'de ise Cumhuriyet Halk Partisi'nin önde olduğu ortaya çıktı.

CHP Kalesini Koruyor

2014 yerel seçimlerine az bir zaman kala, anket şirketleri de araştırmalarına hız vermeye başladı. ORC Araştırma Şirketi'nin AK Parti ve CHP'nin mutlaka almak istediği İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapmış olduğu anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. 3 ilde de Milliyetçi Hareket partisi yarışta yok. Rekabet, AK Parti ve Cumhuriyet Halk partisi arasında geçiyor

İSTANBUL'DA FARK 10 PUAN

İstanbul seçmenine yöneltilen 'Önümüzdeki yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisidir? sorusuna yanıt verenlerin yüzde 42'si AK Parti yönünde görüş belirtirken, henüz İstanbul adayını belirlemeyen CHP ise yüzde 32,6'da kaldı. İstanbul'da MHP'yi destekleyenlerin oranı ise yüzde 9,1.

BAŞKENT AK PARTİ DİYOR

AK Parti'nin yerel seçimlerde kaybetmek istemediği büyükşehirlerden biri olan Ankara'da da ezici bir üstünlük var. Ankaralı seçmenlerin yüzde 46'sı AK Parti'yi desteklerken, yüzde 31'i tercihini CHP'den yana kullandı. Başkent Ankara'da MHP'yi destekleyenlerin oranı ise yüzde 12,5'te kaldı.

Cumhuriyet Halk partisi'nin kalesi olarak gösterilen illerden biri olan İzmir'de ise seçmen tercihini yine CHP'den yana kullanıyor. İzmirli seçmenin yüzde 44,1'i yerel seçimlerde CHP'nin adayını destekleyeceğini açıklarken, AK Parti'ye destek verenlerin oranı yüzde 35 olarak açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2013, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER