CHP İzmir'de Son Durum...

7 Haziran seçimleri öncesi adaylığı YSK tarafından düşürülen Atilla Sertel'in milletvekili aday listesinde yer alıp almayacağı belirsizliğini koruyor. Bir önceki listede Sertel'in bulunmamasıyla birlikte Meclis'e girmeye hak kazanan Kamil Okyay Sındır'ın ise yeniden adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.

CHP İzmir'de Son Durum...

HABER MERKEZİ

CHP'nin Parti Meclisi, 1 Kasım'da yapılması öngörülen erken seçim öncesi milletvekli adaylarını ön seçimle değil merkez yoklaması ile belirlemeye kararını verdi. Yüksek Seçim Kurulu'nun da  onay vermesiyle birlikte CHP'de ön seçim yapılmayacak. CHP 7 Haziran seçimlerinde İzmir'den 13 milletvekilini meclise gönderdi. CHP'nin 26. dönem için milletvekili aday listesinin büyük çoğunluğunu koruyacağı ileri sürüldü.

Ön seçimden çıkarak milletvekili olan Kemal Kılıçdaroğlu, Musa Çam, Tacettin Bayır, Ali Yiğit, Mustafa Balbay ve Kamil Okyay Sındır yeniden adaylığına kesin gözüyle bakılırken, 7 Haziran'da adaylığı YSK tarafından düşürülen Atila Sertel de seçilebilir sıradan listeye girecek. 2. bölge 6. sıradan aday olan İzmir Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Sertel, Basın İlan Kurumu'nun toplantısına katıldığı için memur sayılmış ve adaylığı düşürülmüştü. 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2015, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER