CHP Antalya Karıştı

CHP’nin Antalya’nın merkez ilçesi Muratpaşa’da Belediye Başkan adayı olarak mevcut başkan Süleyman Evcilmen yerine İl Kadın Kolları Başkanı Sultan Yeğen’i göstermesine tepkiler sürüyor. Bu sabah da il binası önünde toplanan partililer, slogan atıp eylem yaptı.

CHP Antalya Karıştı
 
CHP Parti Meclisi, pazar günü yaptığı toplantıda, Antalya’nın ilçesi Muratpaşa’da 3 dönemdir başkanlık yapan ve 4’üncü dönem için aday adayı olan Süleyman Evcilmen yerine İl Kadın Kolları Başkanı Sultan Yeğen’i aday gösterdi. Sultan Yeğen’in adının ortaya çıkmasına tepki gösteren çok sayıda partili, pazar gezesi il binasını işgal etti. Slgan atıp İl Başkanı Devrim Kök’ü istifaya çağıran partililer, dün sabah da protestolarını sürdürdü. Binanın girişine, içeride bulunan koltuk, sandalye ve masalar kullanılarak barikat oluşturuldu.
 
Tepkiler dün gece de geç saatlere kadar sürdü. CHP İl Başkanlığı binası önünde ateş yakıp, etrafında halaylar çeken, hep bir ağızdan türküler okuyan protestocu partililer, Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in posterlerini taşıdı. Parti Meclisi kararını düdük çalarak protesto eden partililer, CHP İl Başkanı Devrim Kök’ü istifaya çağırmayı sürdürdü. Kalabalık grup, saat 00.30 sıralarında dağılmaya başladı, küçük bir grup ise yanan ateşin etrafında sabaha kadar nöbet tuttu.
 
CHP Antalya’daki adaylık tepkileri bugün de devam ediyor. Sabah erken saatlerde Antalya İl Binası önüne gelen 250 CHP üyesi, ’Her yer direniş, her yer Evcilmen’ sloganları attı. İl binasının kapısının koltuklarla kapatılmasına rağmen içeriye bir partilinin ısrarla girmeye çalışması kısa süreli arbedeye neden oldu. İçeriye girmek isteyen vatandaşı yine partililer uzaklaştırdı. Bir ara Süleyman Evcilmen’in geleceğinin söylenmesi üzerine hareketlenen kalabalık, haberin doğru olmadığını öğrendikten sonra tekrar dağıldı. Halaylar çekerek şarkı söyleyen Evcilmen taraftarları, yürüyerek ilçe binasına geçti.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER