banner51

Çelik'ten Kemalpaşa Savunması!

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Urla’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yapıldığı iddia edilen villalarla ilgili internete düşen ses kaydını yalanlamadı. Kaydın Urla ile ilgili değil, Kemalpaşa ile ilgili olduğunu söyleyen Çelik, telefon görüşmesinin ise ‘kendisinden talep edileni yapmadığını gösterdiğini’ savundu.

Çelik'ten Kemalpaşa Savunması!
Meclis’te devam eden bütçe görüşmelerinde Ömer Çelik, Kültür ve Turizm Bakanlığı adına bir sunum yaptı.
 
Sunumun ardından CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin söz aldı. Bakan’a sorular yönelten Çetin, 17 Aralık sonrasında internete düşen ve Erdoğan’ın Urla’da inşa ettirdiği ileri sürülen villalarla ilgili ses kayıtlarını okudu. Burada beşinci telefon görüşmesinin Kültür Bakanı Ömer Çelik’le yapıldığını belirten Çetin, ses kaydını ‘ülkenin nasıl yönetildiği tutanaklara geçsin’ diye okuduğunu ifade etti.
 
Zaman Gazetesi’nden Ömer Varlık’ın haberine göre bu açıklamanın ardından söz alan Ömer Çelik, ses kaydını yalanlamadı; ancak içeriğinin farklı olduğunu savundu.
 
Çelik şöyle konuştu: “Topluca cevap vereceğim. Ama komisyonda asla tahammül edemeyeceğimiz şey, maddî bilgi hatasıdır. Sayın milletvekili, Urla diye başladı ‘telefon görüşmesi var’ dedi, ‘beşincisi size geliyor’ dedi. Bahsettiği telefon görüşmesinin Urla ile ilgisi yok. Bahsettiğiniz telefon görüşmesi çok temel bir siyasî okur-yazarlık temelinde bakıldığı zaman talebin reddi görülür orada. Bana deniyor ki ‘şurayı şurayı halledebilir misiniz?’ Ben de orada niçin halledemeyeceğimizi anlatıyorum ve sonuç itibarı ile benim dediğim gibi olmuştur. Bahsedilen yer Urla değildir, Kemalpaşa’dır. Netice itibarı ile ben oranın çözülemeyeceğini söylemişim. Sonuçta da orada da hiçbir işlem yapılamadığı için o görüşmenin neticesinde şimdi orası yeniden bakanlığa teslim edilecektir. O telefon görüşmesi de benden talep edileni yapmadığımı gösteren bir telefon görüşmesidir."
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER