banner9

'Canlı Bombanın Kimliği Kesinleşti'

Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara'daki terör saldırısını yapan canlı bombalardan birinin kimliğinin kesinleştiğini diğeriyle ilgili soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.

'Canlı Bombanın Kimliği Kesinleşti'
A Haber kanalında Murat Akgün'ün sorularını cevaplayan Davutoğlu şunları söyledi:
 
ANKARA'DAKİ BOMBALI SALDIRI
 
Bir çok terör saldırısı engellendi. Savcı, görevli hakim eldeki bilgilere rağmen hukuki sürece göre tutuklar ya da bırakır.
 
Biz hem takip ederiz hem yakalarız hem de hazırlık olduğunu hissettiğimizde gözaltına alırız.Yapılması gereken her şey yapılıyor.
 
Zihin karışıklığı yok. 20 Temmuz sonrasında Amerika ile görüşme sonucu olumlu sonuca ulaşıldı, DAEŞ operasyonuna Türkiye de katılıyor. Suruç saldırısından sonra operasyon yaptık. ne zaman gerekli olursa bu konuda DEAŞ'a karşı müdahalelerde yer alıyoruz.
 
KONYA’DAKİ MAÇTA SAYGI DURUŞUNDA PROTESTO İDDİASI
 
Konyalı hemşerilerimize haksızlık yapılıyor.
 
Orada saygı duruşu esnasında çok küçük bir grup slogan atmaya başlıyor saygı duruşu esnasından.
 
Konya’da yeterli açıklamalar yapıldı, acıyı paylaşmak için Konyalılar çok daha fazla hassastır.
 
O sloganları bastırmak için yapılan bir uygulamadır yapılan.
 
Konya’da saygı anlamında ne kadar hassas olduğunu herkes bilir.
 
KILIÇDAROĞLU GÖRÜŞMESİ: ELİNDE VARSA ÇIKSIN AÇIKLASIN GOCUNMAM
 
Kılıçdaroğlu’na sormak lazım, böyle bir şey söylemesini gerektirecek böyle bir şey geçmedi o görüşmemizde. Beni zor durumda bırakacak gizli bir bilgi geçmedi. Sadece istihbarat bilgisi var henüz netleşmedi bilgisini görüştü ki, paylaşmak doğru olmaz dedik.
 
Beni zorda bırakacak bir şey varsa çıksın açıklasın ben hiç gocunmam. Ne söylediğimi ölçüp tartarak söylerim, ben mahcup olmam onlar mahcup olur. Halkımız görür. Bir daha hiçbir devlet adamı onlara güvenip de hiçbir şey paylaşmaz. Kaybeden ben olmam.
 
Diyelim ki çok mahrem bir şey paylaştım, güvendim, bir husus paylaştım diyelim. Bunu paylaşmak hangi ahlaka sığar, devlet adamı kültürü olur mu böyle?
 
Mahremiyete saygı göstermek siyasetin ahlakındandır.
 
Hayatta utanacak hiçbir şey yapmadım, utanacağım bir söz söylemedim
 
Ne varsa çıksın söylesin ama bilsinler ki onlar kaybeder.
 
DEMİRTAŞ’IN “BİZ OLMASAK İÇ SAVAŞ ÇIKAR” SÖZLERİ
 
İç savaş var diyen kendi belediye başkanları. Sürekli savaş, ayaklanma çağrısı yapanlar onlar. Savaş açanlar onlar.
 
PKK ile aralarına mesafe koyarlarsa biz mutlu oluruz. Kendi belediye başkanları senin ne haddine iç savaş diyorsun. Kim iç savaş çıkaracak kudrete sahip Türkiye’de. Bu kadar saldırgan bir tutum bu anlama geliyor. Bu milleti bu şekilde tehdit edemezler.
 
‘Savaş çıkarmak istiyoruz ama çıkarmıyoruz’ demek bu anlama gelir. Senin demokrasiden, barıştan konuşman gerekiyor. Teröristlerin cenazelerine gitmeyenleri soruşturacağım diyorsun sonra iç savaş diyorsun.
 
Demirtaş aslında bu süreçte sürekli çelişkiler içinde bir yerden bir yere sürüklenmenin psikolojini yaşıyor bence. Türkiye’yi kimse tehdit etmeye kalkmasın.
 
YÜKSEKDAĞ’IN “SIRTIMIZI PKK’YA DAYIYORUZ AÇIKLAMASI” DEMİRTAŞ’IN İSTİFA EDERİZ SÖZLERİ…
 
Demirtaş o zaman istifa mektubunu hazırlasın. Kimse bilmiyor mu PYD ile PKK’nın organik bağı olduğunu.
 
PYD, PKK VE PEJAK bunlar aynı yapı içerisindedir. Herkes maskelerini indirsin, iki yüzlü olmasın kimse. Tek kimlikle konuşsun bizimle, her gün gömlek değiştirir gibi kimlik. değiştirmek kimseye fayda sağlamaz.
Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2015, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER