Çankaya'da Yoğun Mesai

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün köşkteki mesaisi yoğun. İlk olarak dün akşam Başbakan Erdoğan’ın ziyaretinden sonra bugün de Irak Dışişleri Bakanı Zebari Cumhurbaşkanı Gül ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Gül, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun davetlisi olarak Türkiye'yi ziyaret eden Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü'nde kabul etti.
 
Görüşmede Cumhurbaşkanı Gül, iki ülke arasında artmakta olan karşılıklı ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Türkiye ile Irak arasındaki güçlü işbirliğinden sadece iki ülke değil, tüm bölge faydalanacaktır" dedi.
 
Zebari ise Türkiye ile ilişkilere önem verdiklerini belirterek son dönemde gerçekleştirilen karşılıklı üst düzey ziyaretlerin iki ülke arasındaki ilişkilere ihtiyaç duyulan ivmeyi kazandıracağına inandıklarını söyledi.
 
Öte yandan Hac'dan dönen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, dün akşam kendilerine 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulunan Başbakan Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan'ı akşam yemeğinde ağırladı.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2013, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER