Çalışmalar Sürüyor

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, özel yetkili mahkemeleri düzenleyen CMK'nın 250. maddesiyle ilgili çalışmanın devam ettiğini söyledi.

Çalışmalar Sürüyor

Bekir Bozdağ, ''Hükümet Sistemi Arayışları Sempozyumu''nun açılışı öncesinde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Bir gazetedeki özel yetkili mahkemelere yönelik haberin sorulması üzerine Bozdağ, fotoğrafının yer aldığı haberin kendisinden çıkmadığını belirterek, ''Zannedersem bir açıklama yaparken, benim fotoğrafımı yanına koyma gereği duydular ama benim bu konuda herhangi bir basın mensubuna bir açıklamam yoktur'' dedi.
Bozdağ, 250. maddeyle ilgili çalışmanın ayrıca devam ettiğini, bu çalışma bittiği zaman değerlendirmesinin yapılacağını söyledi.
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın, önergenin Cumartesi günü Meclis'e geleceğine ilişkin açıklamasının hatırlatılması üzerine de Bozdağ, ''3. yargı paketi içinde 250. madde ve devamıyla ilgili iki madde var bildiğim kadarıyla. Çalışma henüz devam ediyor'' diye konuştu.
Bozdağ, özel yetkili mahkemelerin bölge mahkemelerine dönüştürülmesi hakkında görüşlerinin sorulması üzerine de şu anda çalışmalar bitmediğinden detaylarıyla ilgili bir şey söyleyemeyeceğini vurguladı.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da gazetecilerin soruları üzerine ''Başbakanımız, özel yetkili mahkemelerle ilgili çalışma olduğunu açıklamıştı. Bu çalışmalar devam ediyor'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2012, 12:40
YORUM EKLE

banner47