banner51

'Bunun Adı Casusluk!'

Evinin dinlenmesini “casusluk" olarak nitelendiren Başbakan Erdoğan, “paralel yapı”nın askere de sızmaya çalıştığını söyledi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kızının Vakıfbank'a kendi döneminde girdiğini belirten Erdoğan, "Şimdi de istifa ediyor? Niye istifa ediyor?" diye sordu.

'Bunun Adı Casusluk!'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
“Evimin dinlenmesi, bu casusluktur” diyen Başbakan Erdoğan, bu konuyla ilgili gerekli adımların atıldığını söyledi.
 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na çok gizli kaydıyla dosya gönderildiğini aktaran Erdoğan, "Ama bu bile basına servis edildi. Başbakanlık Teftiş Kurulu’ndan gizli çıktı, savcılıkta sızdı" dedi.
 
Yargıda yanlış yapanlara Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) müdahale ettiğini belirten Erdoğan şöyle konuştu:
 
"Atamaları eleştiriyorlar. 250 bini aşkın polis var. Yanlış yapanlar elbette yer değiştirecek. Zaten yer değiştirmelerin çoğu kendi ili içinde yapıldı. Yargıdaki yanlışlara da HSYK el koydu. Orada asıl atama listesi sonra gelecek.”
 
Erdoğan, Adana'da Jandarma’nın MİT TIR’larının durdurmasını, paralel devletin askere sızma çabası olarak değerlendirdi.
 
Erdoğan, "MİT mensubuyum deyince durması lazım. Durmuyorlar. Sandıkları açıyorlar, medyaya gösteriyorlar. İşte bu paralel devletin işbirliğidir" dedi.
 
Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kızının kendi dönemlerinden Vakıfbank’a girdiğini belirterek, “Hatta arkadaşlar sordular, ben ‘hayırlı olsun’ dedim, şimdi de istifa ediyor, niye istifa ediyor?” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2014, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER