banner51

'Bunu 3 Kişi Kabul Etmiyor'

AB Bakanı Egemen Bağış, Suriye’de kimyasal silah kullanıldığının dünyada kabul edildiğini ifade ederek, "Bunu kabul etmeyen 3 kişi var. Esed, Kuzey Kore, Türkiye’de Kemal Bey. Çok acıdır ki ana muhalefet partisi halen Esed rejimini kınayamadı" dedi.

'Bunu 3 Kişi Kabul Etmiyor'

Bir televizyon programına katılan AB Bakanı Egemen Bağış, Suriye’de yaşananlara ilişkin konuştu.

 
ABD’nin olası müdahalesini değerlendiren Bağış, ’’Kimyasal silah kullanılmasından sonra Moskova ve Pekin’den ses gelmemeye başladı. Türkiye’nin çok ilkeli bir duruşu vardır. Türkiye’nin duruşu nettir. Dünyada demokrasinin beşiği olarak kabul edilen AB’yi Suriye konusunda daha faal olmaya davet ettik. Demokrasinin beşiği de sadece beşik gibi sallanmayı algıladı. Yapması gerekenleri yapmadı. Avrupa Birliği’nde de şu anda tepki var. Suriye’de yüz binin üzerinde hayat kaybedildi. BM Güvenlik Konseyi içinde görüş ayrılığı vardı. Moskova ve Pekin’den kimyasal silah kullanılmasının artık net olarak ortaya konulmasından sonra ses gelmemeye başladı. Türkiye’nin çok ilkeli bir duruşu vardır" dedi.
 
"BUNU 3 KİŞİ KABUL ETMİYOR"
 
Türkiye’nin, mağdurdan yana, zalime karşı bir duruş ortaya koyduğunu ifade eden Bağış, "Dünyada kimyasal silah kullanıldığını herkes kabul ediyor. Bunu kabul etmeyen üç kişi kaldı. Esed, Kuzey Kore, Türkiye’de Kemal Bey. Çok acıdır ki ana muhalefet partisi halen Esed rejimini kınayamadı" ifadelerini kullandı.
 
Suriye’de ufacık yavruların insanların katledildiğini belirten Bağış, "Bunu durdurmamız lazım. Dini ne olursa olsun. Türkiye’nin bir yalnızlığı söz konusu değildir. Türkiye’nin ilkeli bir duruşu vardır" dedi.
 
"BU BİZE DERS OLSUN"
 
Bağış, CAS’ın Fenerbahçe’ye verilen 2 yıllık men cezasını, ’’Bunu bir sakal traşı olarak algılayalım. Bu da bize ders olsun.
 
Bunu bir sakal traşı olarak algılayalım. Bir daha Türk futbolunun böyle bir kararla karşı karşıya kalmaması için gerekli adımları atalım. Dopingsiz, şikesiz her konudaki alanda atmamız gereken adımları atmalıyız. Bu da bize ders olsun" şeklinde yorumladı.
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2013, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER