'Bu Ülkeyi Böldürmeyiz'

MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bir bütün olarak sonsuza kadar kalacağını belirterek, "Bu ülkeyi böldürmeyeceğiz" dedi.

'Bu Ülkeyi Böldürmeyiz'
Engin Alan ve MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Adana Şubesi’ni ziyaret etti. Dernek çalışmaları hakkında bilgi alan Engin Alan, gazetecilerin de sorularını yanıtladı. Güneydoğu’da okulların yakılmasını değerlendiren Alan, Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bir bütün olarak sonsuza kadar ayakta kalacağını söyledi. Türkiye’yi böldürmemeye kararlı olduklarını belirten Alan, "Birileri bu ülkeyi böleceğiz diyorsa biz de kararlıyız böldürmeyeceğiz. Bunun daha ötesi berisi var mı? Siz bir taraftan barış, kardeşlik, çözüm, ortak vatan diyeceksiniz. Gideceksiniz bu vatanın bayrağını yakacaksınız. Bu çocuklar neden şehit oldu? Neden kolunu bacağını verdi? Bu bayrak ve vatan için. O ortak dediğiniz vatanın gidip okullarını yakacaksınız, yollarını keseceksiniz. Kandil’den eşkıyalar vasıtasıyla devamlı tehdit edeceksiniz. Biz bu vatanı sokakta mı bulduk? Onların aklında başka şeyler olabilir. Ama bizim aklımızda tek bir şey var. Türkiye Cumhuriyeti ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür."
 
Konuşmalar sonrasında Engin Alan, cüzdanından çıkardığı ’Gazilik’ kartını gösterip kendisinin de gazi olduğunu hatırlattı.
 
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Adana Şube Başkanı Melahat Ongun, ziyaret nedeniyle Alan’a plaket verdi.
Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2014, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER