banner51

Bu Şarkı 4 Yıl Daha Yatırır

Ergenekon davasının duruşmasına izleyici olarak katılan sanatçı Melike Demirağ, “Arkadaş” isimli şarkısını seslendirdi. Sanıklar, Melike Demirağ’a eşlik ederken, salondakiler de şarkının sonunda alkışladı. Tutuklu sanık Tuncay Özkan, ''Bu şarkı için 4 yıl daha yatabiliriz” dedi.

Bu Şarkı 4 Yıl Daha Yatırır

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri’de görülen “Ergenekondavasının 211’inci duruşmasına, CHP İzmir Milletvekilli gazeteci Mustafa Balbay, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin ile gazeteci Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 43 tutuklu sanık katıldı.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ve Sedat Peker'in de aralarında bulunduğu 22 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.

Bu arada, CHP İstanbul Milletvekili Haluk Eyidoğan ile tiyatro oyuncusu Füsun Erbulak ve sanatçı Melike Demirağ da duruşmayı izleyenler arasında bulunuyor.

Duruşma başlamadan önce sanıklardan Mustafa Balbay'a seslenen Melike Demirağ, ''Mustafa Bey bir şarkı söylemek istiyorum'' dedi.

Balbay'ın çevresindekileri susturmasından sonra Demirağ, ''Arkadaş'' şarkısını söyledi. Demirağ'ın şarkıyı söylediği sırada bazı sanıkların mırıldanarak eşlik ettiği görüldü.

Şarkı bittiğinde salonda bulunanlar alkışlarken Mustafa Balbay da, ''Sizden bu şarkıyı dinlemek her şeye değerdi'' dedi. Tuncay Özkan ise ''Bu şarkı için bir 4 yıl daha yatabiliriz'' diye espri yaptı.

Duruşmayı izlemeye gelenlere, davanın gidişatına ilişkin görüşlerini anlatan Balbay, ''Hukuku, kuralların dışına çıkmadan hep beraber arayacağız. Ben umudumu yitirmedim. Yargılamayı işkence haline getirdiler. Biz buna karşı çıkıyoruz'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2012, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER