Bu Kez İsim Vermeden Eleştirdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "3 aylık vaatlerimizin ve seçim döneminde 81 vilayeti dolaşarak verdiğimiz vaatlerin yüzde 100'ünü gerçekleştirdik'' dedi. Davutoğlu, Aile Bakanı'na sarf ettiği sözlerle tartışılan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu isim vermeden bir kez daha eleştirdi.

Bu Kez İsim Vermeden Eleştirdi
İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde Reform Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:
 
''Bugün itibarıyla hamdolsun, huzurunuzda gururla ifade ediyorum; 3 aylık vaatlerimizin ve seçim döneminde 81 vilayeti dolaşarak verdiğimiz vaatlerin yüzde 100'ünü gerçekleştirmiş olarak huzurunuzdayım.
 
''BAZILARI HAYA VE EDEP DUYGULARINI ÇİĞNEYEREK...''
 
Biz icraatlarımızla gece-gündüz meşgulken bazıları hakaretle meşgul. Biz söz verip gereğini yaparken bazıları sadece ve sadece haya ve edep duygularını çiğneyerek, muhataplarını hakaretle karşılayan bir zihniyete sahip. Buradan bir kez daha hakareti siyaset üslubu zannedenleri şiddetle lanetliyorum ve bir kez daha söylüyorum, söz vermek bize düşer, verdikleri sözden kaçmak onlara düşer. Söz verip gereğini yapmak bize düşer, yapmak, icra etmek, inşa etmek, ihya etmek bize düşer, tahrip etmek, yıkmak onlara düşer. İcraat bize düşer, hakaret onlara düşer.
 
''KADINA DÖNÜK HAKARET BİR TÜR ŞİDDETTİR''
 
Kadına karşı şiddete ne kadar karşı çıktıysak hep beraber, kadına karşı hakarete de aynı ölçüde karşı çıkma konusunda birliğe, beraberliğe davet ediyorum. Kadına dönük hakaret, tahkir, bir tür şiddettir ve kadına uzanan elleri nasıl durduruyorsak, bu ellere nasıl gerektiği cezayı veriyorsak, kadına karşı uzanan dillere de aynı tepkiyi göstereceğiz.
 
''G-20 ÜLKELERİ İÇİNDE EN HIZLI BÜYÜYEN 4. ÜLKE OLDUK''
 
Söz verdik yaptık diyoruz. G-20 ülkeleri içinde en hızlı büyüyen 4. ülke olduk. OECD ülkeleri içinde ABD'den sonra en fazla istihdam üreten ülke olduk. Bankacılık sektörünü sağlam bir zemine oturttuk.
 
''2016 YILI DAHA DA BEREKETLİ BİR YIL OLACAK''
 
Biz inanıyoruz ki 2016 yılı daha da bereketli bir yıl olacak. Kaos ve kriz bekleyenler hayal kırıklığına uğrayacak. Türkiye'nin ilerlemesini sabote etmek isteyenler amaçlarına asla ulaşamayacak. Türkiye ekonomisini daha da büyüteceğiz ve vatandaşımızın refah seviyesini daha da yükselteceğiz.
 
''MİLLETİMİZİN DUASIYLA YOLA ÇIKTIK''
 
Yılın ilk iki ayında mali disiplinden de taviz vermedik. Çok şüpheler beyan edenler oldu, 'Bu vaatler gerçekleşirken bütçe yükü ne olacak, bütçe açığı artacak mı, nereye gidiyoruz, acaba bunların hesabı mı yapıldı diye, soru soranlar oldu. Bilsinler biz hesap etmeden yola çıkmayız. Söz verdiğimizi de yaparız, hesabımızı da her gün en son noktasına kadar takip ederiz. Merkezi yönetim bütçesinde Ocak-Şubat döneminde 6,6 milyar Türk Lirası fazla, faiz dışı dengede ise 16,4 milyar Türk Lirası fazla verdik, elhamdülillah, bütçemiz bereketlendi. Çünkü biz milletimizin duasıyla yola çıktık."
 
''AVRUPA BİRLİĞİ HEDEFLERİMİZE YÜRÜYORUZ''
 
Başbakan Davutoğlu, eş zamanlı olarak demokratik gelişme istikametinde reformlar yapıldığını ve yine eş zamanlı olarak kamu düzeninin sağlandığını belirterek, "Avrupa Birliği hedeflerimize yürüyoruz. Türkiye'nin yürüyüşünü kimsenin ve hiçbir gücün durdurmasına izin vermedik, vermeyiz Allah'ın izniyle. Türkiye, bütün negatif çabalara rağmen büyüme hedeflerinden, kalkınma hedeflerinden, demokrasi ve hukuk devleti hedeflerinden geriye doğru tek bir adım atmayacaktır" dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2016, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER