'Bu Fotoğraf CHP'ye Yakışmadı'

AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, Ankara Garı’nda 97 kişinin ölümüne neden olan patlamanın ardından İzmir’de yapılan protesto gösterilerinde CHP’nin tutumunu eleştirerek, "Bu büyük bir hayal kırıklığı. Bunu İzmir gibi bu konularda duyarlı olan bir ilde yapmaları yanlış. Bu fotoğraf CHP’ye yakışmadı. CHP’den daha sorumlu davranmasını beklerdim" dedi.

'Bu Fotoğraf CHP'ye Yakışmadı'
AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, DHA Ege Bölge Temsilciliği’ni ziyaret etti. Yıldırım, Ankara Garı’nda 97 kişinin ölümüne neden olan patlamanın ardından İzmir’de sendikaların önderliğinde düzenlenen ve protesto yürüyüşü ve eyleminde CHP’nin tutumunu sert sözlerle eleştirerek, şunları söyledi:
 
"Ankara Garı’ndaki patlama hepimizin ciğerini dağladı. Onun arkasından bu terörün lanetlenmesi gerekirken ’teröre karşı dayanışma’ adı altında İzmir’de düzenlenen toplantılar, mitingler bir kez daha acımızı artırdı. O manzara o fotoğraf terörü yıldırmadı cesaretlendirdi. CHP gibi bir partinin ileri gelenleri, HDP ile kol kola girmiş, Türk bayrağı yok, hep bir ağızdan Cumhurbaşkanı’na, hükümete hakaret eden sloganlar söylüyorlar. Bir basın kuruluşunu hedef gösteriyorlar. Bu terörü lanetlenme değil cesaretlendirmedir. Bu büyük bir hayal kırıklığı. Bunu İzmir gibi bu konularda duyarlı olan bir ilde yapmaları yanlış. Bu fotoğraf CHP’ye yakışmadı. CHP’den daha sorumlu davranmasını beklerdim. HDP’nin nihayetinde duruşu belli. Terörü besleyen bir parti olduğu ortada. Akla ziyan bir iş. Bu, kayıtsız şartsız sorgulamadan CHP’ye destek veren İzmir’e yapılabilecek en büyük haksızlık. Bunu ifade etmek isterim. Teröre karşı ayrışmak marifet değil teröre karşı ortak duruş sergilemek, terörün her türlüsüne aynı duyarlılıkta karşı çıkmalıyız. ’Bu terör örgütü Hükümet’le beraber oldu bunu yaptı’ demek, akıl dışı bir değerlendirmedir. PKK’nın yaptığı terör faaliyetleri hakkında böyle bir çıkış yapmıyorsun. Neden o faaliyetlerde ölen teröristlerin cenazelerine gitmeyen milletvekillerine gözdağı veriyorsun. Bunlar çok ibretlik işler. Bu milleti aldattılar. ’Biz demokratik hareket edeceğiz, çözüm sürecini kalıcı hale getireceğiz’ dediler, millet de ’bunlara bir şans verelim’ dedi verdi ama sonuç ortada."
 
"MİTİNG İPTAL EDİLEBİLİR"
 
AK Parti İzmir adayı Yıldırım, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun pazar günkü İzmir mitingi konusunda parti genel merkezinin son değerlendirme yapacağını belirterek, "Miting parti mitinginden ziyade terörü kınamak lanetlemek birlik beraberlik çağrısı anlamı taşıyor. Parti kararını gözden geçirebilir. Diğer partilerin de mitinglerini iptal etmiş olduğu gözönüne alınarak karar değişikliğine gidilebilir" dedi.
 
"SAHADA CHP’Lİ ADAY GÖREMEDİK"
 
AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, seçim kamyanyasında kentteki hemşehri dernekleri, kanaat önderleri, meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaş ve esnafla görüştüğünü gösterişli olmayan sade ama etkili bir çalışma yaptığını söyleyerek sahada CHP’li adaylarla karşılaşmadığını söyledi. Yıldırım, "Onlar neye güveniyor bilmiyorum. Daha çalışmaya başlamadılar sanırım sokakta yoklar. Biz sokaktan içeri girmiyoruz ama onları hiç görmüyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER