banner51

Bozdağ'dan Sert Suriye Tepkisi

Suriye’de Beşar Esed yönetiminin kimyasal silah kullanmasını sert bir dille eleştiren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, katliama geniş yer vermeyen Hürriyet Gazetesi’ne açık dille tepki gösterdi.

Bozdağ'dan Sert Suriye Tepkisi

 

Bozdağ, Hürriyet Gazetesi için "Size kim baskı yaptı? Esad yönetiminden mi bir baskı var, yoksa ’Tuncay Güney haberini getirin’ diye başkaları tarafından bir baskı mı var? Bunu lütfen açıklasınlar" dedi.
 
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda düzenlenen "Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Din Görevlilerinin Katkısının Sağlanması İşbirliği Protokolü" öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Suriye’de Beşar Esad yönetiminin kimyasal silah kullanmasını değerlendiren Bekir Bozdağ, "Görüntüleri görünce ne söyleyeceğimi şaşırdım doğrusu. İnsanın kanını donduran görüntüler, insanı insanlığından utandıran görüntüler. Vicdan sahibi hiç kimsenin onaylamayacağı, kulağını kapamayacağı bir manzarayla karşı karşıyayız" dedi.
 
Suriye’de kimyasal silah kullanıldığına dair iddiaların ötesinde somut gerçeklikler bulunduğunu kaydeden Bozdağ, "Maalesef dün akşam bir araya gelen Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi üyeleri, omuzlarına yüklenen sorumluluğun gereğini yerine getirmemişlerdir" diye konuştu.
 
 
 
HÜRRİYET GAZETESİ’NE TEPKİ
 
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Suriye’de kimsayal silah kullanılmasına yer vermeyen bazı Türk basın kuruluşlarına da tepki gösterdi. İsim vererek bir bu tavrı eleştireceğini söyleyen Bozdağ, Hürriyet Gazetesi’nin bugünkü manşetinde Suriye’deki katliamın yer almadığını, Tuncay Güney’e ait bir röportajın yer aldığını belirterek, "Hürriyet Gazetesi’ne baktığınızda manşetinde bambaşka bir olay var" dedi.
 
"Suriye’de yaşanan bu insanlık katliamına karşı tek bir satırı görme imkanınız yok" diyen Bozdağ, "Allah aşkına hangi vicdan, hangi anlayış Türkiye’nin en önemli gazetelerinden bir tanesi, daha başka gazetelerde var; hangi vicdan bu haberi görmezden gelme talimatı verdi? Hangi anlayış böyle bir haberi görmez? Hangi gazeteci habercilik adına böyle bir haberi getirmez?" diye sordu. Bekir Bozdağ şöyle konuştu:
 
"Ben buradan Hürriyet Gazetesi’nin yetkililerine ve diğer gazetelerin yetkililerine de soruyorum. Köşelerine, haberlerine, sayfalarına bu en büyük vahşeti, en büyük insanlık suçunu almayan ve gazetelerinde yer vermeyenler ; size kim baskı yaptı? Esad yönetiminden mi bir baskı var, yoksa ’Tuncay Güney haberini getirin’ diye başkaları tarafından bir baskı var? Bunu lütfen açıklasınlar, böyle bir gazetecilik olabilir mi?"
Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2013, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER