Bizim İçin IŞİD De, PKK Da Birdir

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Kayseri’de yaptığı açıklamada, "Bizim için IŞİD de PKK da birdir. Hepsi ülkelerin siyasi istikrarını ve insanlığı hedef almış kitlelerdir. O yüzden bizim bunlar arasında kendi lehimize tercih yapmak diye bir şeyimiz olmaz’’ dedi.

 
Bakan Yıldız, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile partisinin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Yıldız burada yaptığı konuşmada, Irak ve Suriye’deki gelişmeleri değerlendirerek, "Biz 1250 kilometre sınırı olan bu coğrafyanın en önemli komşu ülkesiyiz. Biliyorsunuz, hemen bayramdan önce bir tezkere çıktı. Bu tezkere şunu söylüyor; öncelikle ülkemizin sınırlarının güvenli bir şekilde korunabilmesi, oluşabilecek bir tehdit karşısında savunabilmesini içeriyor. Ama gerekirse de sınır ötesi bir harekatta da bulunabilmeyi. Gerek Suriye’de, gerekse Irak’ta’’ dedi.
 
IŞİD YA DA PKK’DAN BİRİNİ TERCİH ETMEMİZİ İSTİYORLAR
 
Bakan Taner Yıldız, ‘’Şimdi bakın, dünyanın bir kısım ülkeleri bizi PKK’yla IŞİD arasında tercih yapmaya zorluyorlar. (Hangisini tercih edersiniz), diye. Bizim için IŞİD de bir, PKK da bir. Hepsi ülkelerin siyasi istikrarını ve insanlığı hedef almış kitlelerdir. O yüzden bizim bunlar arasında kendi lehimize tercih yapmak diye bir şeyimiz olmaz’’ diye konuştu.
 
Böyle bir tercihi ortaya atmanın hem Türkiye’nin siyasi istikrarını, hem de uluslararası itibarını zedelemeye dönük işler, buna dönük sözler olduğuinu vurgulayan Yıldız, "O yüzden bizim böyle bir oyun içine düşmemiz sözkonusu olmaz. Tabii Kobani’nin savunmasıyla ilgili bunlar bahsediliyor. Aynı hassasiyeti bakın zamanında biz söylemiştik. Yaklaşık 4 yıldan bu yana bölgeyle alakalı öngördüğümüz bütün konular tek tek ortaya çıkmaya başladı’’ diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2014, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER