banner51

'Bizi Oyuna Getirip Sokağa İndiremezler'

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Çorum’un Osmancık İlçesi’nde partisinin seçim koordinasyon merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, kendilerinin sokağa çekilmek istendiğini belirterek, "Bizi asla oyuna getirip sokağa indiremezler. Biz demokrasiye inanmış milliyetçiler olarak birlik ve beraberlik içinde ülkenin ilerleyebileceğine inanan insanlarız. Milliyetçilik ötelemek değil herkesi kucaklayabilmektir" dedi.  

'Bizi Oyuna Getirip Sokağa İndiremezler'
 
MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, dün akşam Çorum’un Osmancık İlçesi’nde partisinin seçim koordinasyon merkezinin açılışına katıldı. MHP Çorum İl Başkanı İsmail Lek, Merkez İlçe Başkanı Zeki Aşkın, Çorum Ülkü Ocakları Başkanı Mesut Çelik ile birlikte geldiği Osmancık’ta belediye başkan adayı Haydar Kurşun, MHP Osmancık İlçe Başkanı Musa Kara ve partililer tarafından karşılanan MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, konuşmasında hükümete ve Başbakan Erdoğan’a yüklendi.
 
Türkiye’nin zor bir dönemeçten geçtiğini söyleyen Halaçoğlu, durumu izah etmenin zor olduğunu ve ülkenin adeta ölüm kalım dönemi geçirdiğini ifade etti. Milli değerlerin ayaklar altına alındığını ileri süren Halaçoğlu, "Yetim hakkı ’yemem yedirmem’ diyenlerin neler yediğini görüyorsunuz. Her şey ayan beyan ortada. Görmemek, oralı olmamak mümkün değil. Fakat görebilmek için göz gerekiyor" dedi. 
 
Hükümetin kendilerini kurtarmak için yeni yasa çıkardığını belirten Yusuf Halaçoğlu, "Şimdi diyorlar ki HSYK’yı ve Anayasa’yı değiştireceğiz. Siz HSYK’yı halk oylaması ile değiştirdiniz. Biz MHP olarak sizin oyununuza gelmeyeceğiz. Siz millete sordunuz millete ’evet’ dedirttiniz. Değiştirmeyi istiyorsanız yine halka sorun" diye konuşarak şöyle devam etti:
 
BÜTÜN DERTLERİ BİZİ SOKAĞA ÇEKMEK
 
"Bizi sokağa çekemezler. Bütün dertleri bizi sokağa çekmek. Bizi sokağa çekerek MHP’nin yükselen trendini durdurmak istiyorlar. Her ülkücü ve her MHP’li bu vatan için canını vermeye hazırdır. Bizi asla oyuna getirip sokağa indiremezler. Biz demokrasiye inanmış milliyetçiler olarak bu ülkedeki herkesi kucaklayabilen, birlik ve beraberlik içinde ülkenin ilerleyebileceğine inanan insanlarız. Milliyetçilik ötelemek değil herkesi kucaklayabilmektir. Biz Türk’üz, doğruyuz, çalışkanız diyebilen bir toplumuz. ’MHP çözüm getirmiyor. Ne yapmak istediğini bilmiyor’ diyenler var. Daha iki hafta önce genel başkanımız bir toplantı yaptı. Bu toplantıda şunlar konuşuldu. Bu son yolsuzluk olaylarından sonra hükümet büyük bir kan kaybına uğradı. Eninde sonunda çökecek. Ama o çöktükten sonra ne olacak. Bize karşı Türkiye’de büyük bir teveccüh var. MHP dik duran, dün söylediğini bugün tekzip etmeyen bir partidir. Dün kimseye boyun eğmeyen bugün de eğmeyen bir partidir. Biz iktidar olacağız. Partimiz iktidar olduğunda ne yapacağı bellidir. Her konuda bellidir."
 
Konuşmasında yolsuzluk konusuna da değinen MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, "Ne yolsuzluğu diyorlar. ’Devlet malından kimse bir şey yedi mi. Halk Bankası Genel Müdürü bankadan mı para aldı?’ diyorlar. Evinden 4.5 milyon dolar çıktı ya. Bağış parası diyorlar. Şunu bir düşünün. Ben banka müdürü olacağım ve 4.5 milyon doları en güvenli yer olan bankada saklayacağıma evimde ayakkabı kutusunda saklıyorum. Böyle bir şey olabilir mi? Kimi kandırıyorlar. Yolsuzluk için illa ki devlet malı alınması gerekmiyor. O makamlarda olmasa, kimse kimseye o parayı verir mi?" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2014, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER