'Biz Dindarız Diye Geçindiler'

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç CHP MYK toplantısı sürerken açıklama yaptı. Meclis’te yaşanan kavgayı eleştiren Koç, "Biz dindarız diye geçindiler. Kendilerine direnenlere karşı zalim oldular. Vurun öldürün emri verdiler. Sonra da evlerine gidip gönül rahatlığı ile çocuklarını sevebildiler" dedi. 

'Biz Dindarız Diye Geçindiler'
Koç, haramdan beslenip haram ile yaşayanlar kendi düzenlerini sürdürmek için en alçak iftiralar dahil her yola başvuracaklarını örnekleri ile maalesef ortaya koyuyorlar. Avanta ve vurgun sermayesi ile kurulan havuz bataklığının yayın organları aldıkları talimatlar ile dört koldan saldırmaya başladı. Ne Özgecan onların gündeminde ne diğer sorunlar. Merkezden aldıkları talimatla toplumu zehirlemeye çalışıyorlar. Bundan utanmıyorlar" diye konuştu. 
 
"YENİ BİR GEMİ DAHA FİLOYA KATILDI"
 
Koç, "Günah, ayıp, hak gasp etmek, iftira, alçaklık bu kadronun elindeki son silahlar bunlar. Hırsızlıklar, yolsuzluklar ortaya döküldü mü döküldü. Kanıtlandı mı kanıtlandı.  Karun gibi zenginleştiler ama hesap veremiyorlar. En basiti yeni bir gemi daha filoya katıldı. Torpil, iltimas rutinleşti mi rutinleşti. Bunlar açıklandı bu kürsüden biri de çıkıp açıklama yapamadı. Rütbe sırasına göre avantalarını aldılar. Çaldılar" açıklamasında bulundu. 
 
 "BİZ DİNDARIZ DİYE GEÇİNDİLER"
 
Koç, "Biz dindarız diye geçindiler. Kendilerine direnenlere karşı zalim oldular. Vurun öldürün emri verdiler. Sonra da evlerine gidip gönül rahatlığı ile çocuklarını sevebildiler" dedi. 
 
 "BUNLAR FİRAVUN OLDULAR, AH ALDILAR, BEDDUA ALDILAR"
 
Koç, "Bunlar firavun oldular, ah aldılar, beddua aldılar almaya da devam ediyorlar. Bir gün hesap verecekler bunun farkına varamıyorlar. Türkiye’nin birliğine gasp ettiler. Emperyalist oyunların baş aktörü oldular. İşbirlikçi oldular yine de utanmadılar" dedi. 
 
 "O SÖZLERİ SÖYLEYENLER ÖZGECAN CİNAYETİNİN AZMETTİRİCİLERİDİR"
 
Koç, "AKP’lilerin kadınlar hakkında yaptığı açıklamaları tek tek hatırlatacağım. O sözleri söyleyenler Özgecan cinayetinin azmettiricileridir. Özgecan cinayeti hepimizin canını yaktı" dedi. 
 
 "HAMİLE KADININ SOKAKTA DOLAŞMASI TERBİYESİZLİK DİYOR SANKİ KENDİSİ KULUÇKADA YUMURTADAN ÇIKTI"
 
Koç, "Bir densiz  çıkmış diyor ki hamile kadının sokakta dolaşması terbiyesizlik diyor. Sanki kendisi kuluçkada yumurtadan çıktı" dedi. 
 
 "BATAKLIK MEDYASININ GÖREVİ CHP İLE PARALEL ARASINDA İLİŞKİ KURMAK"
 
Koç, "Bataklık medyasının görevi CHP ile paralel arasında ilişki kurmak. Bu kadar mı talimatlandırıldınız. Bırakın o kartlarınızı, mühürleyin vicdanlarınızı. Biz gazetecilik yapamıyoruz deyin. Teslim olun gidin. Merak etmeyin aç kalmazsınız" ifadelerini kullandı. 
 
 "SENDE NE ŞANZIMAN, ROT NE DE BALANS KALMIŞ"
 
Koç, "Bilmem kaçıncı muhtar toplantısını yapıyor. Amaç muhtar değil. Amaç günlük konuşmak ihtiyacını gidermek. O kişini söylediği vakti zamanında "Makyaş yapan kadının kaportası bozuktur" diyor. Sende ne şanzıman, rot ne de balans kalmış" dedi. 
 
 "ANANIZIN DİZİNİN ÜSTÜNÜN GÖRÜLMESİ DAHİ BİR TAHRİKTİR" DİYOR. ALLAH BELANIZI VERSİN" 
 
Koç, "En iğrenci en yaralayıcısı, utanç vericisi ise "Ananızın dizinin üstünün görülmesi dahi bir tahriktir" diyor. Allah belanızı versin. Ben anamı hastayken yıkayan adamım. Nur içinde yatsın. Böyle bir zihniyet olabilir mi? Hedef evine hapis edilen kadın. Öldürülmeye ve tecavüze teşvik çıkartılan kadın. Bu sözü söyleyenler Özgecan ve benzeri cinayetlerinin azmettiricisisiniz. Yürekli bir savcı varsa gider üzerine" dedi.  
 
 "CHP’YE KARŞI BAŞLATILAN BU KARALAMAYA KARŞI MÜCADELE DE BUGÜN İTİBARİYLE BAŞLATILMIŞTIR"
 
Koç, "Vekillerimizin konuyla ilgili açıklamalarını tekrar etmeyeceğim. Ahlak, vicdan diyeceğim, ama bu karanlık yapı bu kavramları unutalı çok oldu. Ama kimse merak etmesin bağımsızlaştırılacak Türk yargısı karşısında yargılanacaklar. CHP’ye karşı başlatılan bu karalamaya karşı mücadele de bugün itibariyle başlatılmıştır" diye konuştu. 
 
 "SIR KÜPÜ İNDİ SARAYDAN AÇILIRSA NE OLACAK?"
 
Koç,  "Kendi içinde sarayında siyasi karantinaya alınmaya devam edilecek. Çünkü altta bu gidişattan rahatsız olan geniş bir kadro olduğuna da inanıyorum AKP içinde. Sır küpü indi saraydan. Açılırsa ne olacak?" ifadelerini kullandı. 
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER