'Bir Şey Söylemek İstemiyorum'

 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Erdoğan’ın ’Cumhurbaşkanı da dinlendi’ açıklamasının sorulması üzerine, "Bir şey söylemek istemiyorum bu konuda" dedi.

'Bir Şey Söylemek İstemiyorum'
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İtalya ziyareti dönüşü Esenboğa Havalimanı’nda açıklama yaptı. 7 yıl sonra Türkiye’den İtalya’ya Cumhurbaşkanlığı seviyesinde bir ziyaret gerçekleştirdiğini belirten Gül, ziyareti kapsamında Türkiye-İtalya arasındaki ilişkileri ve bölgesel meseleleri ele aldıklarını kaydetti.
 
Gül, İtalya’nın 2014 yılının 2’nci yarısında Avrupa Birliği dönem başkanlığını üstleneceğini hatırlatarak, dönem başkanlığı süresince İtalya’nın Türkiye’ye olan desteğinin devam edeceğini vurguladı. Ziyarette, iş dünyasından önemli isimlerle görüştüğünü kaydeden Cumhurbaşkanı Gül, iki ülke arasındaki 20 milyar Dolarlık ticaret hacminin çok daha büyüyebileceğinie dikkat çekti.
 
DİNLENME TARTIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ
 
Gül, Başbakan Erdoğan’ın İran dönüşü gazetecilere yaptığı "Cumhurbaşkanı Gül ve TBMM Başkanı Çiçek de dinlendi" sözlerinin sorulması üzerine, "Bir şey söylemek istemiyorum bu konuda" dedi.
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Meclis gündemine gelmesi beklenen yeni adli kolluk düzenlemesi ile ilgili ise şu değerlendirmede bulundu; "Meclis’e gelene kadar çeşitli taslaklar sözkonusu oluyor. Kanun yapma usulünü biliyorsunuz. Komisyonlarda değişir, Genel Kurul’da değişir. Taslağı da görmedim."
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2014, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER