banner9

'Bir Mafya Grubu Çıkmış...'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, MYK toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, MYK toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Böke, Kemal Kılıçdaroğlu’nun önüne şehit cenazesinde atılan mermiyle ilgili konuşarak, “Bir şehit cenazesinde Genel Başkanımızın önüne bir mermi atıldı. Bu mermi atılma protestosundan sonra iktidarda olanlar, bu konuyla ilgili ancak birkaç gün sonra açıklama yapabildiler. İşte bu mafyavari tutumları ve çakallıkları destekleyen bu sessizlik, bugün yeni çakalvari tavırların ortaya çıkmasına sebep oluyor. Bizler farklılıklarımızla yaşamak istiyoruz” dedi.
 
LGBTİ bireylerin düzenleyecekleri Onur Yürüyüşü’ne yönelik ‘yürütmeyiz’ söylemlerini eleştiren Böke şunları söyledi, “Birkaç gün sonra gerçekleşecek olan LGBTİ bireylerinin Onur Yürüyüşü’ne karşı, bir mafya grubu çıkmış, bu yürüyüşe engel olacağını açıkca ifade ediyor. Buradan Türkiye’nin hukuk kurumlarına sesleniyor. Takipte olduğumuzu da buradan açıkca ifade ediyoruz. Aynı olmayacağız, farklı olacağız, farklılıklarımızla birlikte yaşayacağız. Tek bir yurttaşın bile farklılıklarından dolayı hakarete uğramasına, tehdit edilmesine asla seyirci kalmayacağız.”
 
“BİZ ASLA, BU SÖYLENENLERE GEÇİT VERMEYECEĞİZ”
 
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum’un yeni Anayasa’da Atatürk’ün yeri ile ilgili sözlerini eleştiren Böle, “Türkiye Cumhuriyeti’nin özü Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin özünü yansıtan bir Anayasa’dan, Türkiye Cumhuriyeti’nin özü olan Atatürk’ü çıkarmaya kimsenin gücü yetmez. Biz asla, bu söylenenlere geçit vermeyeceğiz” dedi. 
 
“FEZLEKELER UYDURUK”
 
CHP Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, CHP milletvekillerine ait fezlekelerin savcılıklara gönderilmesi konusunda, “Eğer savcılar bu uyduruk fezlekelerden bir hukuki düzen çıkartabileceklerini düşünüyorlarsa o zaman o mahkemelerde gerçek bir demokrasi hikayesini de Genel Başkanımızdan dinleyecekler” dedi.
 
Böke, iktidarın sürekli olarak yargı ile oynadığını belirterek ”Bir türlü içleri rahat etmiyor. Bir türlü yargıyı yeterince yandaş kıldıklarına ikna olmuyor, geceleri rahat uyuyabilecekleri hale gelemiyorlar. Mahkemeleri yandaşlaştırarak adaletten ebediyen kaçabileceğini düşünenler çok yanılıyorlar” diye konuştu.
 
Böke yeni Anayasa’da Atatürk’ün sadece ‘kurucu’ sıfatıyla yer alacağına ilişkin AKP’nin hazırlığı için ise, “Türkiye Cumhuriyetinin özü Atatürk. Türkiye Cumhuriyetinin özünü yansıtan bir anayasadan Türkiye Cumhuriyetinin özü olan Atatürk'ü çıkartmaya kimsenin gücü yetmez. Biz asla ve asla bu söylenenlere geçit vermeyeceğiz” açıklaması yaptı.
Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2016, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER