'Bir Elde Zeytin Dalı Öteki Elde Silah Olmaz'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, çözüm sürecinin yönünün demokratikleşmeden geçtiğini kaydederek, "Silahların gölgesinde barışı başaramayız. Silahların gölgesinde kardeşliği oluşturamayız. Bir elde silah, bir elde zeytin dalı olmaz" dedi.

'Bir Elde Zeytin Dalı Öteki Elde Silah Olmaz'
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, beraberinde AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Seyit Eyüpoğlu, Halil Özcan, Mehmet Akyürek ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ile birlikte Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’nde partisinin 5’inci olağan kongresine katıldı. Partilileri selamlayan Bakan Çelik, AK Parti’de 12 yıl içersinde 9 seçimden galibiyetle ayrıldıklarını söyledi.
 
Bakan Çelik, AK Parti’nin temeldenh gelen bir parti olduğunu savunarak, "AK Parti, milletle iç içedir, milletin ta kendisidir. Birilerinin tapusu, CHP’nin tapusu Kemal Kılıçdaroğlu’nda olabilir, MHP’nin tapusu Devlet Bahçeli’de olabilir, HDP’nin tapusu dağda veya adada olabilir ama AK Parti’nin tapusu, Viranşehir’dedir Türk milletindedir" dedi.
 
SİLAHLARIN GÖLGESİNDE BARIŞI BAŞARAMAYIZ’
 
Bakan Çelik, çözüm sürecine milletin iyi sahip çıkması gerektiğini ifade ederek, "Birlik ve barış ortamı sağlandı, millet olarak sahip çıkmalıyız. En çok da Kürt kökenli kardeşlerimizin çözüm sürecine sahip çıkması gerekiyor. Elde edilen imkanların sıradan imkan olmadığını, bu güzel ortamın sıradan bir ortam olmadığını bilelim. Hepimizin bu birlikteliğe sahip çıkması gerekiyor. Silahların gölgesinde barışı başaramayız. Silahların gölgesinde kardeşliği oluşturamayız. Bir elde silah, bir elde zeytin dalı olmaz. Bir elde zeytin tutacaksın, barış diyeceksin, bir elde silah olacak. Bu olmaz kardeşlerim. Bu güzel ortamın devam etmesi için mutlak suretle kanı bitirmemiz, silahı ortadan kaldırmamız gerekiyor. Kardeşler arasında kin olmaz" diye konuştu.
 
’EY GEZİ’CİLER BİRAZ DA YALOVA’DA GEZİN’
 
Yalova Belediyesi tarafından köprülü kavşak projesi kapsamında kesilen ağaçları hatırlatan Bakan Çelik, şunları söyledi:
 
"Yalova’da o kadar çınar ağacı kesiliyor, sesi çıkmayanlara buradan sesleniyorum; Ey Gezi’ciler, gidin biraz da Yalova’da gezin Yalova’da. Ama Gezi’de konunun ağaç olmadığını hepimiz gördük. Ağaç değil, milletin istikbalini karartmak istiyorlar. Onun için biz bunlara da müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Herkes bundan emin olsun."
 
Bakan Çelik, kongrenin ardından ilçede yapımı tamamlanan Sosyal Güvenlik Kurumu ve 650 dairelik TOKİ konutlarının temel atma törenine katıldı.
Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2014, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER