Binali Yıldırım'a İzmir İlgisi

Dün yapılan AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi’nde genel başkanlığa seçilen Binali Yıldırım ilk toplantısına katıldı. Binali yıldırım'ın genel merkeze girişinde protokol kapısı yerine ana kapıyı kullanması ve tuttuğu şemsiyede 'Başbakanlık' logosu olması dikkat çekti.

Binali Yıldırım'a İzmir İlgisi
MKYK toplantısına katılmak üzere AK Parti genel merkezine gelen  Binali Yıldırım gazetecilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.
 
Yıldırım, basın mensuplarının kongreyle ilgili sorusuna, “Hakikaten bir demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşti. Bugün de ilk MKYK toplantısını gerçekleştireceğiz. Arkadaşlarımızın birbiriyle tanışması olacak. Genel değerlendirmeler yapacağız” cevabını verdi.
 
Dün konuşması sırasında sesi kısılan Binali Yıldırım, “sesiniz nasıl oldu” sorusuna ise “Biraz daha iyiyim gördüğünüz gibi. Derdimi anlatabiliyorum” ifadeleriyle karşılık verdi.
 
Bu arada Binali Yıldırım’ın AK Parti Genel Merkezi protokol kapısı yerine ana kapıdan giriş yapması gazetecilerin dikkatini çekti.
 
“Bu kapıdan giriş yapmanız bir mesaj mı?” sorusuna şaşıran Binali Yıldırım, “Ne gibi? Sizleri görmek için buradan geldim” şeklinde konuştu.
 
Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Yıldırım’a dün görevi devreden Ahmet Davutoğlu’nun genel başkanlıkları döneminde, AK Parti genel merkezine gelişlerinde protokol kapısını kullandıkları öğrenildi. Yıldırım'ı yağmurdan koruyan siyah şemsiyede Başbakanlık logosunun bulunmasıysa dikkat çekti.
 
 
Yıldırım'a İzmir ilgisi
 
Öte yandan AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım'a İzmirli partililer yoğun ilgi gösterdi. Parti binasına girmesiyle birlikte İzmirli siyasiler tarafından karşılanan Yıldırım, İzmirlilerle birlikte poz vermeyi de ihmal etmedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER