banner9

Binali Yıldırım, Başbakan Gibi...

“AK Parti'nin yeni genel başkanı kim olsun?” sorusu, yarın ya da cuma günü yanıtını bulacak. Milletvekili ve bakanlar arasında yapılan temayül yoklamasında da öne çıkan isim yine Binali Yıldırım oldu.

Binali Yıldırım, Başbakan Gibi...
AK Parti’nin olağan kongresine sayılı günler kala, "Genel başkan kim olsun?” sorusuna bu kez milletvekilleri, bakanlar, kurucu üyeler, MKYK üyeleri, etik kurulu üyeleriyle hakem kurulu üyeleri yanıt verdi.
 
Temayül yoklamalarının ikinci gününde de Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ismi birinci çıktı. Milletvekili ve bakanların büyük bölümü de tercihini  Yıldırım'dan yana kullandı.
 
Yaklaşık bir buçuk saat süren temayül yoklamasında, Bekir Bozdağ ve Numan Kurtulmuş'a verilen oylar Binali Yıldırım'ın gerisinde kaldı.
İlk temayül yoklaması önceki gün il başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları, belediye başkanları ve il genel meclisi başkanları arasında yapılmış yine Binali Yıldırım ön plana çıkmıştı.
 
Böylece AK Parti’de iki gün içinde yaklaşık 800 kişi görüşünü belirtmiş oldu. Olağanüstü kongrede aday olacak ismin perşembe ya da cuma günü açıklanması bekleniyor.
 
Temayül yoklamasının ikinci gününde, genel merkezde oy kullananlar arasında, Binali Yıldırım'ın yanı sıra ismi genel başkan adayları arasında geçen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da vardı. Her iki ismin oy kullanırken çekilmiş fotografları Twitter üzerinden paylaşıldı.  
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2016, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER