banner51

Bilal Erdoğan İfade Verdi!

Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, 25 Aralık soruşturması kapsamında ifade verdi. Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, müvekkiline karşı kara propaganda yürütüldüğünü ifade ederek, “Mahkum edilmeye, linç edilmeye çalışılması en temel insan hak ve özgürlüklerine yapılmış açık bir saldırıdır” dedi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı’na 5 Şubat'ta gitti.
 
Adliyede bulunduğu süre içinde Erdoğan’ın yanında avukatları da vardı.
 
Bilal Erdoğan, adliyede soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcıları İsmail Uçar, Fuzuli Aydoğdu, İrfan Fidan ve Murat Çağlak'a 25 aralık soruşturmasıyla ilgili ifade verdi.
 
AVUKATINDAN AÇIKLAMA: KARA BİR PROPAGANDA
 
Bilal Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel, müvekkilinin tüm soruları ayrıntılarıyla cevapladığını belirterek şu ifadeleri kullandı:
 
“Müvekkilim Bilal Erdoğan'a, soruşturma dosyası kapsamında isnat edilen suçlamalar ise tamamen soyut iddia ve yorumlardan ibarettir. Müvekkilimin sıradan telefon görüşmeleri kaydedilmiş, elde edilen tapeler tamamen keyfi şekilde değerlendirilmiş ve yorumlanmıştır. Aynı şekilde Bilal Erdoğan'ın belli zamanlarda fotoğrafları çekilerek, bu fotoğraflar bir suç isnadı gayesiyle son derece keyfi bir değerlendirmeye tabi tutulmuştur. Müvekkilimin hiçbir şekilde haberinin olmadığı, 3. şahısların yaptıkları telefon konuşmaları da aynı şekilde müvekkilim üzerinde bir suç şüphesi oluşturmak için kullanılmıştır.
 
Şurası son derece açıktır ki, Bilal Erdoğan, kamuoyu tarafından bilinen kimliği nedeniyle siyasete yönelik bir yıpratma operasyonunda algı oluşturmak için mesnetsiz şekilde suçlamalara muhatap kalmıştır. Müvekkilimi karalamak ve şüphe altında bırakmak suretiyle kamuoyu algısı oluşturularak siyasi bir sonuç elde edilmek istenmiş, bu amaç doğrultusunda da hukukun en temel ilkeleri çiğnenmiştir. Ses kayıtları ve görüntüler, hukuka tamamen aykırı şekilde medyaya sızdırılmış, soruşturmanın gizliliği ihlal edilmiş, operasyonun başladığı andan itibaren müvekkilim üzerinden kara bir propaganda yürütülmüş ve daha ilk andan itibaren kimi medyada müvekkilimin suçlu olduğu hükmü verilerek adeta infaz aşamasına geçilmiştir. Ortada somut hiçbir delil yokken, somut hiçbir suç isnadı yokken, illegal şekilde yayınlanan tapelerden yola çıkarak, Bilal Erdoğan'ın mahkum edilmeye, linç edilmeye çalışılması, hukuka, insani değerlere, en temel insan hak ve özgürlüklerine yapılmış açık bir saldırıdır.
 
Müvekkilim Bilal Erdoğan'ın masumiyetinin en kısa zamanda ortaya çıkması için hukuk mücadelemizi de kararlılıkla sürdüreceğiz."

 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2014, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER