Belediyeler Operasyonunda 5 Tutuklama

Aydın'da, 'ihaleye fesat karıştırıldığı' gerekçesiyle polis tarafından düzelenen operasyonda gözaltına alınan, aralarında Bozdoğan, Kuyucak ile Köşk belediye başkanları, belediye personeli ile eski belediye başkanlarının da bulunduğu 24 şüpheli adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan şüphelilerden 5'i tutuklandı.

Belediyeler Operasyonunda 5 Tutuklama

Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerinin bir süreden bu yana sürdürdüğü ihaleye fesat karıştırma soruşturması ardından geçen perşembe günü birçok adrese çok sayıda polisin katılımıyla operasyon düzenlendi. Operasyonda, 2 dönemden bu yana Bozdoğan Belediye Başkanı olan CHP'li Tümer Apaydın, Kuyucak Belediye Başkanı CHP'li Ali Ulvi Akoğlu, merkeze bağlı Umurlu Beldesi'nde bir dönem Demokrat Parti'den seçilip belediye başkanlığı yapan eski başkan Hasan Sarı, Umurlu Belediyesi Muhasebe Müdürü Suat Ünlü, Bozdoğan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ahmet Kanyılmaz, Köşk Belediye Başkanı AK Parti'li Kadir Kılıç, Köşk Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mustafa Akay, Köşk Belediyesi eski Başkanı DP'li Yalçın Taş, Sultanhisar eski Belediye Başkanı MHP'li Fazıl Törün, Sultanhisar Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Yılmaz Özcephe, belediyelere temizlik hizmeti veren firmanın sahibi aynı zamanda da Nazillispor Genel Kaptanı Özgen Türker ve aynı firmanın muhabese müdürü Ümit Tangal'ın da aralarında bulunduğu toplam 24 şüpheli gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü'nde sorguları tamamlanan şüpheliler dün yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Atça Belediyesi Muhasebe Müdürü N.I., Umurlu eski Belediye Başkanı Hasan Sarı ve Köşk eski Belediye Başkanı Yalçın Taş, savcılıktaki sorgularının ardından serbest bırakıldı.

Tutuklanma talebiyle mahkemeye çıkartılan 21 şüpheliden belediyelere temizlik hizmeti veren müteahhit ve Nazillispor Genel Kaptanı Özgen Türker, temizlik şirketi görevlisi İlker Tangal, Ali Basri Yıldırım, Süleyman Akdeniz ve Cemil Akbulut tutuklanırken, diğer şüpheliler tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2012, 11:57
YORUM EKLE

banner47