Belediye Meclis Üyesinden Çay Protestosu

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde yapılan belediye meclisi toplantısında CHP’li üye Osman Yavuz, çay verilmediği gerekçesiyle termosta getirdiği çayı, Belediye Başkanı Ak Partili Hüseyin Uysal ve meclis üyelerine dağıttı.

Belediye Meclis Üyesinden Çay Protestosu
 
Ereğli Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda yapıldı. CHP’li üye Osman Yavuz, daha önceki meclis toplantılarında söylemelerine rağmen çay verilmediği gerekçesiyle yanında termosta getirdiği çayı, toplantıya başkanlık yapan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve diğer meclis üyelerine dağıtmaya başladı. Yavuz’un termosta çay ikramında bulunması üyeler arasında gülüşmelere neden oldu. Başkan Uysal, Osman Yavuz’u yerine oturması konusunda uyardı. Yavuz, çay doldurduğu bardağı Başkan Uysal’ın önüne bırakıp termosu görevliye vererek yerine oturdu. 
 
Osman Yavuz, daha önceki toplantılarda çay istemelerine rağmen dağıtılmadığını, sadece su ikram edildiğini belirterek, şunları söyledi:
 
"Bir kahvenin 40 yıllık hatırı vardır. Bir çayın da belki 20 yıllık hatırı vardır. Biz 3-4 aydır soğuk havalarda 5-6 saat mesai harcıyoruz ve bize sadece su ikram ediyorlar. Sıcak çayı çok görüyorlar. Fakat Başkanımız mahallelere gittiğinde sıcak çay, simit ve tereyağı ile ağırlandığını söylüyor. Biz sıcak çayı hak etmiyor muyuz diye düşündüm ve kendi çayımızı götürüp Başkan’a ve diğer arkadaşlara ikram ettim. Başkanımız seviyeye davet etti. Ben seviyesiz bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Güzel bir mesaj vermeye çalıştım. İnşallah mesaj yerine ulaşmıştır."
Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2015, 18:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER