banner51

Beceriksizliğini MİT'e Fatura Ediyor!

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Erzincan Merkez İlçe 5. Olağan Kongresi'nde konuştu.

Beceriksizliğini MİT'e Fatura Ediyor!
Başbakan Ahmet Davutoğlu Erzincan Merkez İlçe 5. Olağan Kongresi'nde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'MİT, CHP'yi dinliyor'iddialarına yanıt verdi. Başbakan Davutoğlu "Allah aşkına MİT'in başka işi gücü yok mu? Zaten siz
bölünmüşsünüz. Kendi beceriksizliğinin, acemiliğinin faturasını başkalarına kesmeye çalışma" dedi.
 
İşte Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:
 
Geçen sene mayıs ayında Türk ekonomisi zirve dönemini yaşamıştı. IMF'e borcumuzu ödemiştik. Faizler%5'e inmişti. Gezi, 17 ve 25 Aralık operasyonları ile budurumu provoke etmeye çalıştılar. Ancak biz durumu çok iyi idare ettik. Türkiye bundan etkilenmedi. Kabine değişti ancak hiçbir arkadaşımız bundan etkilenmedi AK Parti yoluna tüm neferleriyle devam etti. CHP 10 Ağustos'ta 'Çatı Aday' darbesinden sonra çöktü. Liderlik sipariş üzere, davet üzere olmaz. Liderlik Anadolu'nun Trakya'nın bağrından çıkar. CHP olağanüstü kongreye gitti. AK Parti'de gitti bizim kongremiz şenlik içinde geçti ancak CHP kongresinde sesler yükseldi, parçalanmalar oldu. İhtilaflar yaşandı bir kısmıulusalcı bir kısmı yenilikçi diye bir yol tutturdu. 'Mescit açacağız' dediler parti ikiye bölündü. Mescit karşıtları ve mescit yanlıları diye. Böyle bir ayrışma olabilir mi?
 
"CHP, MİT'TEN MEDET UMUYOR"
 
Kılıçdaroğlu'nun kulağına birileri bir şeyler fısıldadı 3 - 4 gündür tutturmuş, 'MİT CHP'yi bölmek için faaliyet gösteriyor'. Allah aşkına MİT'in başka işi gücü yok mu? Zaten siz bölünmüşsünüz. Kendi beceriksizliğinin,acemiliğinin faturasını başkalarına kesmeye çalışma. CHP'nin kurtuluşu için MİT'ten medet umma. Bu, 7 Şubat 2012'de MİT'e yapılmaya çalışılan komplonun devamı mahiyetindedir. Kılıçdaroğlu'nun kulağına bunu fısıldayanlar, 7 Şubat komplosunu MİT'e yapan çevrelerle aynı çevrelerdir. Devlet kurumlarının tahrip edilmesine izin vermeyiz.
 
"DEVLET BAHÇELİ'Yİ TAKDİR ETTİM"
 
Kobani eylemlerinde Devlet Bahçeli'nin davranışlarını takdir etmiştim. Ancak Dersim konusunda bu tutumunu kaybetti. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' sözü çerçevesinde; eğer bir devlet vatandaşına hukuk dışı davranmışsa bunun için özür dilemelidir. Bir baba önce beni idam edin sonra oğlumu diye yalvarıyorsa onun acısını bana göstermeyin diye yalvarıyorsa sırf ona işkence etmek için önceoğlunu asıyorsan bizbuna karşıyız. Milleti devletle buluşturma yeni bir aidiyet bağı kurmaya kararlıyız. Gün barış, muhabbet,çözüm günüdür. CHP' ve MHP bu durumları takınırken HDP vandallığa zemin olacak çağrılarda bulundu. Kamu düzeni ile çözüm süreci birbirine alternatif değildir. Biz kamu düzenini korumaya bütün vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermeye kararlıyız.
 
"ALLAH RAHMET EYLESİN"
 
Öte yandan Başbakan Davutoğlu konuştuğu sırada kendisine bir not verildi notu okuduktan sonra Davutoğlu, "Arkadaşlarım bana bir not verdi, şimdi öğrenmiş bulunuyorum Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesihayatını kaybetmiş. Kılıçdaroğlu'na ve Hanımefendi'ye başsağlığı diliyor merhumeye Allah'tan rahmet niyaz
ediyorum.
 
"DAVUTOĞLU TUNCELİ'YE GİDİYOR"
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşmasının ardından, saat 11.35'te helikopterle Tunceli'ye gitti. BaşbakanDavutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu ile beraberindekileri, 13 Şubat Şehir Stadyumu'ndan Erzincan BelediyeBaşkanı Cemalettin Başsoy ve diğer ilgililer uğurladı. Davutoğlu, Tunceli'de valilik ve Tunceli Üniversitesini ziyaret edecek, AK Parti Merkez İlçe Kongresi'ne katılacak.
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2014, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER