'Başımın Eğik Olması Hüznümden'

Diyarbakır’daki şehit cenazesinde başının eğik olduğu fotoğrafla ilgili yapılan yorumlara tepki gösteren Başbakan Erdoğan, 'Başımızın öne eğik olması korktuğumuz, çekindiğimiz için değil; o andaki hüznümüz sebebiyledir' dedi.

'Başımın Eğik Olması Hüznümden'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendi adını taşıyan üniversiteden fahri doktora unvanı aldı.

Törende konuşma yapan Başbakan Erdoğan, helikopter kazasında şehit olan 17 asker için Diyarbakır’da düzenlenen törende çekilen başı eğik fotoğrafla ilgili yorumlara tepki gösterdi.
 
Erdoğan, şöyle konuştu:
 
“Başımızın öne eğik olmasına başköşelere çekenlere sesleniyorum. Başımızın öne eğik olması Başımızın öne eğik olmasını abartılı bir şekilde başköşelere çekenlere sesleniyorum; başımızın öne eğik olması birilerinden çekindiğimiz, korktuğumuz için değil o andaki hüznümüz sebebiyledir.
 
Ama sizler bunu ayırt edemeyecek kadar maalesef farklı atmosferin içinde ve buradan bile bir şeyler beklemenin gayreti içerisindesiniz. Milletimiz, kimin başı öne eğik olduğu zaman ne anlatmak istediğini çok iyi bilir. Biz başımızın nerede dik olduğunu göstermiş bir kadro hareketinin öncüleriyiz.”
 
'KAZALARDAN DERS ALACAĞIZ'
Helikopter kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını ifade eden Erdoğan, “Bu hain örgüte karşı yılmadan, yorulmadan, usanmadan mücadele veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. Bu kadar yoğunluklu, böyle çok boyutlu bir mücadele sürecinde elbette bu tür kazalarda yaşanabiliyor, istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bu mücadelenin doğasından kaynaklanan acılar yaşanabiliyor. Yaşananlardan ders çıkararak şüphesiz ki, kazaların istenmeyen sonuçları tekrarlanmaması için önlemler alarak, tedbirleri, hassasiyeti en üst düzeyde gözeterek bu mücadeleyi kararlılıkla sürdürmek durumundayız. Pervari'deki elim kazayla ilgili olarak adli ve idari soruşturma başladı'' dedi.
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2012, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER