'Başbakanın Yanlışlarını Ortaya Koyarız'

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, "Başbakan yanlış yapmışsa, onun yanlışlarını ortaya koyarız. Cumhurbaşkanı yanlış yapmışsa onun yanlışlarını da ortaya koyarız. Bundan da hiç çekinmeyiz, bu bizim asli vazifemizdir" dedi.

'Başbakanın Yanlışlarını Ortaya Koyarız'
Partinin  Tomarza ilçe kongresinde konuşan Halaçoğlu, Tomarza Kaymakamı’nın kongre için Halk Eğitim Müdürlüğü salonunu vermeyi ’Cumhurbaşkanı ve başbakan aleyhine konuşulmaması’ koşuluna bağladığını söyleyerek tepki gösterdi. Kaymakamın, kendilerinin ne konuşacağına ilişkin ’irade buyurduğunu’ söyleyen Halaçoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Her şeyden önce onun haddine değildir. Bunun hesabını da verecektir. Ben Kayseri milletvekiliyim ve Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekiliyim. Konuşmam hem Milliyetçi Hareket Partisi adına hem de Genel Başkanımız Devlet Bahçeli adınadır. Genel Başkanımız adına konuşan bir kişiye böyle hadsiz bir değerlendirme olmamıştır. Vali beyle konuştuğumda ‘Kaymakam acemiymiş de ondan dolayı böyle bir yanlış yapmış kusura bakmayın’ diyor. Hiç kimse kusura bakmasın, böyle acemi olan kaymakamın böyle bir ilçede yer alması mümkün değildir. Biz Meclis’te çok daha ağır konuşmalar yapıyoruz. Çünkü milletin vekiliyiz, sadece Kayseri’nin değil, milletin vekilleri, üzerlerinde ağır bir sorumluluk olan vekillerdir. Eğer Başbakan yanlış yapmışsa, onun yanlışlarını ortaya koyarız. Cumhurbaşkanı yanlış yapmışsa onun yanlışlarını da ortaya koyarız. Bundan da hiç çekinmeyiz, bu bizim asli vazifemizdir."
 
Kongrede yapılan seçimde Mustafa Köse yeniden Tomarza İlçe Başkanı oldu.
Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2014, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER