banner51

Başbakan'dan Rabia Selamı

AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bursalıları Rabia selamı ile selamlarken, “Sisi, pisi ne olursa olsun. Bunlar gidicidir. Baki olan sadece Allah’tır” dedi.

Başbakan'dan Rabia Selamı

Partisinin Şehreküstü’teki yeni il başkanlığı binasını ziyaret eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Başbakanlık otobüsüne çıkarak halka seslenen Başbakan Erdoğan, “Buradan, şuanda kardeşlerimiz Kahire’ye selam gönderiyorlar. Rabia Meydanı’na selam gönderiyorlar. Bu selamınız kutlu olsun. Bu selamınız mübarek olsun. İnşallah bu selamınız dua makamında olsun. Zira tankların karşısında tek başına elinde silahı yok. Elinde en ufak bir şey yok. İki elini açmış duran vatandaşına o tankı ateşleyen zalimler inşallah yok olacak. Ben buna inanıyorum. Hiçbir terör devletini tarih affetmemiştir, affetmeyecektir. Mısır’da iki tablo var. Bir, Firavunların izinden gidenler. İki Musa’nın izinden gidenler. Musa’nın izinden gidenler galip gelecekler. Endülüs’e gittiğinde oradaki, o tarihi saraya giderken onun kubbesinin çerçevesinde bir şey yazıyordu. Orada ‘Allah’tan başka galip yoktur’ yazıyordu. Ve Sisi, pisi ne olursa olsun. Bunlar gidicidir. Baki olan sadece Allah’tır. Ve babasının elleri üzerinde 6 aylık çocuğu şehit edenler galip gelmeyecektir. Ben buna inanıyorum. Bu terör devletine destek verenler tarih boyunca onlarla beraber yargılanacaklardır. Tarih affetmez. Allah hiç affetmez. Biz de affetmiyoruz. Onun için hep beraber omuz omuza vereceğiz. Bir olacağız, beraber olacağız, diri olacağız, güçlü Türkiye ile aydınlık yarınlara yürüyeceğiz” diye konuştu.

 

“2013 TÜRKİYE’SİNDE FARKLI BİR BURSA GÖRMEK İSTİYORUZ”
 
Bursa’nın yeşilinin tahrip edilmesinden dert yanan Başbakan Erdoğan, “Bursa’yı beton yığını haline getirdiler. Bursa’ya ilgisiz kaldılar. Attığımız bu kentsel değişim dönüşüm adımıyla inşallah Bursa’yı hem doğası, hem kültürü, hem de tarihiyle aslına dönüştürmenin gayreti içinde olacağız. Bugün Çevre ve Şehircilik Bakanıma söyledim. Yapılacak binalar kibrit kutuları gibi olmayacak. Yapılacak binalar, yerel mimarimize, Osmanlı, Selçuklu mimarisiyle Bursa’ya yeniden o tarihi havasını kazandıracak. Bursa, Türkiye’nin ilklerindendir. Geri sırada değil. Ve böyle güzel şehri, bu güzel insanlarıyla zengin kılan bu değişim ve dönüşümü inşallah 3 yıl gibi bir süre içinde ve yeni yıkımlarla bu proje 7 yıla kadar uzayabilir. Ama hepsinden öte 2023’ün Türkiye’sinde farklı bir Bursa görmek istiyoruz. İşte bunun için Bursa’da mevcut hizmet binamız bize yetmiyordu. Bunun için de daha geniş bir hizmet binasıyla Bursa İl Teşkilatımıza sağladı kardeşlerimiz, bugün aynı zamanda bunun resmi açılışını yapalım istedik” şeklinde konuştu.
 
Ardından Başbakan Erdoğan, kendisine Rabia selamı verenlere karşılık vererek teşekkür etti. Ziyaret ise basına kapalı olarak gerçekleştirildi.
Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2013, 22:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER