banner51

Başbakan'dan 'Akif' Mesajı

Başbakan Erdoğan, İstiklal mücadelesinde cephedeki kahramanlar kadar manevi önderlerinin de büyük emeği olduğunu belirterek, “Mehmet Akif Ersoy, bu büyük mücadeleye tüm ruhuyla, tüm benliğiyle katılmış, kalemiyle, sözleriyle, şiirleriyle milletimizin hissiyatına tercüman olmuş, en zor gününde milletimize umut aşılamıştır” dedi.

Başbakan'dan 'Akif' Mesajı

 

Başbakan Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy’un vefatının yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. “Aziz milletimizin destan yazdığı İstiklal mücadelemizin muvaffakiyetinde şüphesiz, cephedeki kahramanlarımız kadar manevi önderlerimizin de büyük emeği vardır” diyen Başbakan Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:
 
“Bu manevi önderlerin başında da İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy gelmektedir. Mehmet Akif Ersoy, bu büyük mücadeleye tüm ruhuyla, tüm benliğiyle katılmış, kalemiyle, sözleriyle, şiirleriyle milletimizin hissiyatına tercüman olmuş, en zor gününde milletimize umut aşılamıştır. Kaleme aldığı İstiklal Marşı, bu toprakların ruhunu, bu milletin özünü yansıtması bakımından sadece bir şiir değil, aynı zamanda bir milli mutabakat metnidir. Arkasında bıraktığı Safahat’ıyla ve makaleleriyle, şair ve mütefekkir olarak yolumuzu aydınlatan Mehmet Akif Ersoy, Hakk ve hakikat uğruna verdiği çabayla da örnek alınacak bir mücadele ve dava adamı olmuştur. Merhum Mehmet Akif Ersoy’u ebedi aleme irtihalinin 77. yıl dönümünde rahmet ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla sevgiyle selamlıyorum.”
Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2013, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER