Başbakan Yardımcısı Akdoğan'dan Anlamlı Ziyaret

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Hatay’ın Yayladağı İlçesi’ndeki çadırkentte kalan Türkmenleri ziyaret etti. Akdoğan, çadır kent içindeki anaokulunu gezerek öğrencilere ve çocuklara oyuncak dağıttı.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan'dan Anlamlı Ziyaret
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Suriye’de Esad güçleri ile şiddetli çatışmalar yaşayan Türkmenlerin sığındığı Yayladağı İlçesi’ne geldi. Akdoğan, Türkmenlerin barındığı çadır kentteki 106 ve 146 nolu çadırları ziyaret ederek Türkmen ailelere konuk oldu. Yalçın Akdoğan, çadırkentte dünyaya gelen ve şu anda 3 aylık olan Farah adlı kız çocuğunu kucağına alıp sevdi ve çocuğun annesiyle sohbet etti.
 
Akdoğan ve beraberindekiler daha sonra çadırkent içinde AFAD koordinasyonunda kurulan ana okulunu ziyaret etti. Akdoğan burada öğrencileri kucağına alıp severken onlara oyuncaklar dağıttı. Daha sonra Akdoğan ve beraberindekiler Suriye’den gelen Arapların kaldığı 1 nolu çadır kenti de ziyaret etti. Akdoğan ve beraberindeki heyet, ziyaretin ardından Yayladağı Öğretmenevi’nde Suriyeli Türkmenlerin yöneticileriyle basına kapalı olarak bir görüşme yaptı.
Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2015, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER