'Başbakan, Türklüğe Savaş Açmıştır'

Andımız tartışmalarına değinen MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Başbakan, Türklüğe sava açmıştır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.
 
MHP Lideri, Irak tezkeresine destek vermeyi düşündüklerini söyledi.
 
Demokratikleşme paketinde yer alan öğrenci andının kaldırılmasına tepki gösteren Devlet Bahçeli, ''Andımız slogan değil. Adı üstünde yemindir'' ifadesini kulllandı.
 
Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:
 
'ANDIMIZ SLOGAN DEĞİL, YEMİN'
 
''Başbakan Erdoğan Türklüğe savaş açmıştır. Türk milletinin gönlü öyle geniştir ki seni bile zirveye taşımıştır. Sen ki mahalle aralarında top oynarken Türk milleti seni siyasetin tepelerine çıkartmıştır. Sen Türkiye'nin itibarını yerlerde süründürmüşsündür. Adana'da milliyetçilikle ilgili yorumlar da yapmıştı. Andımız slogan değil. Adı üstünde yemindir.
 
'SEN HİÇ OKURKEN HEYECANLANMADIN MI?'
 
Sen hiç andımızı okurken heyecanlanmadın mı? Türk olmak seni neden bu kadar rahatsız etmiştir, seni bu kadar kaşındırmıştır? Türklükle uğraşma, haçlı sevdasından vazgeç. Sen asla hedeflerine varamayacaksın. Erdoğan’a göre her sabah çocukları sıraya dizmek milliyetçilik değildir.
 
Sana çok yabancı milli bir değerdir. Senin bir kimliğin mevcutsa sen de onu at onunla. Seni ya arif bilsinler, ya adam sansınlar. Biz göğsümüzü gere gere Türküz diyoruz sen ne diyorsun neyle övünüyorsun?''
 
'BÖLÜK PÖRÇÜK GETİRİLMESİNE KARŞIYIZ'
 
Partimiz, Anayasa Uzlaşma Komisyonu faal ve çalışır haldeyken, uzlaşmayla belirlenen maddelerin bölük pörçük bir şekilde Meclis Genel Kurulu'na getirilmesine karşıdır.''
Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2013, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER