Başbakan Davutoğlu Makedonya'da

Başbakan Ahmet Davutoğlu, çeşitli temaslarda ve ziyaretlerde bulunmak üzere Makedonya’nın Başkenti Üsküp’e geldi. Uçağın ön kapısına yanaşan iniş-biniş merdiveni arıza yapınca Başbakan Davutoğlu’nun uçaktan inişi bir süre gecikti.

Başbakan Davutoğlu Makedonya'da
Başbakan Ahmet Davutoğlu, beraberindeki Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte TUR uçağıyla başkent Üsküp’deki Büyük İskender Havaalanına indi. TUR uçağının aprona yanaşmasının ardından iniş-biniş için kullanılan ve ön kapıya yanaşan merdiven arıza yapınca açılmadı. Hemen diğer merdiven uçağın ön kapısına yanaştırıldı. Bu aksilik nedeniyle apronda kısa süreli bir telaş yaşandı. Ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu eşi Sare Davutoğlu ile birlikte merdivenlerden indi. Davutoğlu çiftini resmi törenle Başbakan Yardımcısı Vilademir Peşevski ve 3 bakan ile Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Ömür Şölendir karşıladı. Davutoğlu, ardından konaklayacağı otele geçti.
 
Başbakan Duvutoğlu, yarın sabah iş adamları ile görüştükten sonra Başbakan Nikola Gruevski ve Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov’i ziyaret edecek. Ardından da 2007 yılından bu yana düzenlenen Türkçe Eğitim Bayramı etkinliğine katılacak.
Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 22:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER