banner51

Başbakan Davutoğlu, Konya'da

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mevlana’nın 741’inci ölüm yıldönümünde düzenlenen Şeb-i Arus törenine katılmak için Konya’ya geldi.

Başbakan Davutoğlu, Konya'da
 
Saat 12.05’de özel uçakla eşi Sare Davutoğlu ile birlikte Konya’ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu havalimanında Konya Valisi Muammer Erol, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve protokol üyeleri karşıladı. Öğle namazı için Kapı Camii’ne geçen Başbakan Davutoğlu’unu, caminin yaklaşık 100 metre ilerisindeki Valilik binası önünde Ankara’dan Yüksek Hızlı Trenle gelen İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç karşıladı.
 
Yürüyerek Kapı Camii’ne geçen Davutoğlu, yolda gördüğü esnaf ve vatandaşlarla tek tek selamlaşıp sohbet etti. Namaz çıkışında tekrar yürüyerek Valilik binası önüne gelen Başbakan Davutoğlu, bedensel engelli Mustafa Tozal ile fotoğraf çektirdi.
 
Ardından Kadın ve Demokrasi Derneği Konya Temsilciliği’nin açılışına katılan eşi Sare Davutoğlu ile Valilik binası önünde bir araya gelip beraberindeki bakanlarla birlikte Başbakanlığa ait otobüsle Şeb-i Arus törenleri için Konya’ya gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşılamak için havalimanına gitti.
 
Başbakan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte önce Konya- İstanbul Yüksek Hızlı Tren seferinin başlatılacağı törene ,akşam da Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezi’ndeki Şeb-i Arus törenlerine katılacak.
 
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER