banner51

Başbakan Davutoğlu, Barzani İle Görüştü

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Irak’ın başkenti Bağdat’ın ardından gittiği Erbil’de, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile görüştü.

 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, saat 02.30 sıralarında Bağdat’tan Erbil Havalimanı’na geldi. Başbakan Davutoğlu’nu havalimanında Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani karşıladı. Havalimanından kalacağı otele geçen Davutoğlu için Erbil’de yoğun güvenlik önlemleri alındı.
 
Başbakan Davutoğlu bu sabah da Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani ile ikili görüşme yaptı. Davutoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Kürdistan yönetimi ile heyetlerarası kahvaltılı toplantı yaptı.
 
Toplantının ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile ikili bir görüşme yaptı. İkili görüşmenin ardından Barzani ile Davutoğlu’nun katıldığı heyetlararası görüşmeye geçildi. Görüşmenin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ortak basın toplantısı düzenledi.
 
Basın toplantısının ardından Davutoğlu ve Barzani’nin cuma namazını Erbil’de bulunan Celil Hayat Camisinde kılacak. Davutoğlu’nun daha sonra Zaho’da bulunan AFAD’ın kurduğu Berseva mülteci kampını ziyaret etmesinin beklendiği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER