banner51

Başbakan Bugün Geliyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün Manisa'ya gelerek toplam 778 milyon 158 bin 655 lira tutarındaki 154 tesisin toplu açılışını yapacak. Açılışı yapılacak tesislerden 441 milyon 134 bin 122 TL tutarındaki 101 projenin kamuya, diğer 53 yatırımın ise özel sektöre ait olduğu belirtildi.

Başbakan Bugün Geliyor
 
Toplu açılış töreninde, 680'i ortaöğrenim, 800'ü yükseköğrenim öğrencileri için olmak üzere toplam 1480 yataklık öğrenci yurtları ile hastanelerdeki 425 yatak halkın hizmetine sunulacak. TOKİ'nin 3 projesi ile 80'i afet konutu olmak üzere 456 konutunda Başbakan Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilecek. 4 bin 800 dekarlık 4 taşkın koruma projesi, 6 bin 730 dekarlık tarımsal sulama amaçlı 2 gölet de hizmete açılacak tesisler arasında yer alacak.
 
Manisa Batı Çevre Yolu, 200 yataklı Alaşehir Devlet Hastanesi, 200 yataklı Akhisar Devlet Hastanesi Ek Binası, Merkez Yunus Emre Toplum Sağlığı Merkezi, Kredi Yurtlar Kurumu 300 yataklı Gördes Öğrenci Yurdu, Kredi Yurtlar Kurumu 500 yataklı Salihli Öğrenci Yurdu, CBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi, Akhisar Kanalizasyon Şebekesi, Kula ve Saruhanlı Atıksu Arıtma Tesisleri, Saruhanlı ve Soma Vergi Dairesi Hizmet Binaları açılışı yapılacak tesisler arasında bulunuyor.
 
Manisa programı kapsamında yarın Cumhuriyet Meydanı'nda yapılacak saat 13.30'daki toplu açılışta halka da seslenecek olan Başbakan Erdoğan, ardından Turgutlu İlçesi'ne geçecek. 50. Yıl Anıtı'ndaki törenle burada da toplu açılış yapacak olan başbakan, Orhan Polat Yağcı İlkokulu'nu ziyaret edecek.
 
Başbakan Erdoğan, 29 Aralık Pazar günü ise saat 11.00'de Akhisar'da, saat 14.00'te Salihli'de toplu açılış yaparak, halka seslenecek.
 
MANİSA OSB'DEKİ YATIRIMLARI DA AÇACAK
 
Başbakan Erdoğan toplu açılışı yapacağı yerler arasında Manisa Organize Sanayi Bölgesi (OSB) nin alt ve üst yapı yatırımları ile özel sektöre ait toplam 325 milyon 579 bin 830 TL tutarındaki 25 tesisin de yar aldığı açıklandı. Açılışı yapılacak Manisa OSB'nin alt ve üst yapı yatırımları şöyle:
 
“Lojistik merkez ilave kapalı ve açık depoları, Manisa Batı Çevre Yolu Manisa OSB içi kavşak ve bağlantı yolları, Manisa OSB IV. kısım ve II. etabına ait asfalt yol ve tretuvar yapımı, Manisa OSB Kuzey Kollektör Hattı Yol ve Alt Yapı Tesisleri'nin yapımı, Manisa OSB I. Kısım ve II. Kısım’ı bağlayan Karaçay Köprüsü ve Servis Köprüsü Yapım işini.”
 
Manisa OSB'de, 3 bin 420 kişiye istihdam sağlayacak 301 milyon 909 bin 100 TL tutarındaki özel sektöre ait 20 yeni, ek ve tevsi yatırımı da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hizmete açacağı yatırımlar arasında yer alıyor. Bu yatırımlarda sırasıyla şöyle:
 
Renkler Makina ve Yedek Parça San. ve Tic.Ltd.Şti. Manisa Organize Sanayi Bölgesi Şubesi, İnci Akü San. Ve Tic. A.Ş., Saygın Kastor ve Tekerlek İmalat ve Pazarlama San ve Tic. A.Ş., Genç Kalıp Mak. Metal Plastik San. Tic. Ltd. Şti., Etkin Plastik, Kalıp, Makine, San. ve Tic. Ltd. Sti., Karmak Makine Kalıp San. ve Tic. Ltd. Şti., Öztaş Saç Demir İnş. Met. Mam. Mak. San. ve Tic. Ltd. Şti.Org. San. Bölgesi Şubesi, Manisa Özgür Elektrik Elektronik Plastik San. ve Tic. A.Ş., Ege Ofset San. ve Tic. Ltd. Şti., Sabaf Beyaz Eşya Parçaları San. ve Tic. Ltd. Şti., Egemas Makine Kimya End. San. ve Tic. Ltd. Şti., Demotek Plastik San. Tic. A.Ş., Ruba Fermuar ve Pres Döküm Sanayi A.Ş., İzpol Metal Makina Nakliye San. ve Tic. A.Ş. Manisa Şubesi, Tekeli Makine Parçaları İmalat San. ve Tic. Ltd. Şti., İzmir Kalıp San. Tic. Ltd. Şti., Mercan Endüstriyel Tasarım Makine San. Tic. Ltd. Şti., Standard Profil Ege Otomotiv San. Tic. A.Ş. Keçiliköy Şubesi, Teknik Ambalaj Makine Kalıp San. ve Tic. A.Ş., Telateks Tekstil Ürünleri San. Ve Tic.A.Ş. Manisa Şubesi.”
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2013, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER