Bakan Yılmaz'dan Operasyon Açıklaması

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bugün başlatılan 14 Aralık operasyonuyla ilgili olarak, "Gerekçesinde ’örgüt kurularak kişilerin özgürlüklerinin kısıtlanmasından’ bahsediliyor. Araştırılsın neler olacağı görülecektir" dedi.

Bakan Yılmaz'dan Operasyon Açıklaması
 
Ankara’dan karayolu ile Sivas’ın Zara ilçesine gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti Zara İlçe Başkanlığı 5’inci Olağan Kongresi’ne katıldı. Kongresi sonrası çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Yılmaz, sabaha karşı gerçekleştirilen 14 Aralık operasyonu ile ilgili şunları söyledi:
 
"Gözaltıyla ilgili hakimin vermiş olduğu kararın şöyle bir gerekçesine baktım. Diyor ki ’örgüt kurarak, örgüt marifetiyle bir örgüt oluşturuldu. Bu örgüt tehditle, yıldırmayla baskıyla ve sahte belgeler üretilerek ve kişilerin de özgürlüklerinin kısıtlanması suretiyle hukuka aykırı filllerde bulunduğu için’ ilgili kişilerin gözaltına alınması doğrultusunda bir karar verildi. Şimdi burada ne diyor, ’Sahte belge düzenlendi’ diyor. E, şimdi bir bakalım hangi sahte belge düzenlenmiş. Başka ne diyor ’Kişiler özgürlüklerinden alıkonuldu’ diyor. Bilen var mı hangi kimsenin özgürlükleri. Dolayısıyla bir incelemede, bir araştırmada çıksın, hangi sahte belge düzenlendi, hangi kişi özgürlükten alıkonuldu. Bu ortaya çıksın, ondan sonra da vatandaşımız görecektir. Ancak vatandaşımızı şunu da gözardı etmesin. Böyle bir operasyon yapılacağı 2 gün öncesinden biliniyor ve ortada örgüt yok."
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun operasyonu darbe girişimi olarak değerlendirmesine de değinen Bakan Yılmaz, "2 gün önceden bilinen bir şeydir. Darbenin nasıl olduğunu, en iyisini Kemal Kılıçdaroğlu bilir. Bir de milletimiz çok iyi bilir. Milletimiz de iyi bildiği için herkese hak ettiğini verir."
 
Bakan Yılmaz daha sonra karayolu ile İmranlı ilçesine geçti.
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER