banner51

Bakan Yılmaz'dan 2023 Yorumu

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye’nin son 10 yılda önemli bir mesafe aldığını kaydederek, “Türkiye yine avantajlı konumunu devam ettirecek ve nispi olarak diğer ülkelerden daha hızlı bir şekilde gelişerek, 2023 hedeflerine yürüyecektir” dedi.

Bakan Yılmaz'dan 2023 Yorumu

 

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi tarafından düzenlenen “Dost Meclisi Toplantısına” katılan Bakan Yılmaz, Türkiye ve dünya gündemiyle ilgili iş adamlarına açıklamalarda bulundu.
 
 
 
TÜRKİYE 2023 HEDEFLERİNE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYECEK
 
Türkiye’nin 2023 hedeflerine emin adımlarla yürüyeceğini söyleyen Bakan Yılmaz, “Dünyada bugünlerde ekonomik şartlar oldukça ağır. Küresel kriz devam ediyor. Ve bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Dünya, 2009 yılında en fazla hissettiğimiz ama halen bir kriz ortamından geçiyor. Avrupa’da ciddi bir problem var. Amerika’dan farklı politika sinyalleri geliyor. Dünyada eskisi kadar finans imkanlarının olmadığı bir dönem olacağı sinyalleri verildi. Önümüzdeki dönem finans imkanlarını daha iyi değerlendirmemiz gereken, daha farklı finansal araçlara bakmamız gereken, yurt dışından daha fazla ortaklıklar aramamız gereken bir dönem olarak bakmalıyız. Bu önümüzdeki dönemde inşallah Türkiye yine avantajlı konumunu devam ettirecek ve nispi olarak diğer ülkelerden daha hızlı bir şekilde gelişerek, 2023 hedeflerine yürüyecektir.” dedi.
 
 
 
’’TÜRKİYE, ÇOK DAHA HIZLI GELİŞMEYE DEVAM EDECEKTİR’’
 
Yılmaz, geleceğe dönük olarak güçlü bir atılım semini oluşturduklarını ifade ederek, “Geçmişin birçok problemleri çözüldü. Ve çözülmeye de devam ediliyor. Bir taraftan da geleceğe dönüm çok güçlü bir atılımın zeminini oluşturmuş durumdayız. Gerek demokraside, gerek ekonomide önümüzdeki 10 yıl gerçekten önemli. Türkiye, bu siyasi istikrarını koruduğu sürece, makro politikalarını koruduğu sürece, toplum desteğini devam ettirdiği sürece geçmişe göre çok daha hızlı bir şekilde gelişimini devam ettirecektir” diye konuştu.
 
 
 
İŞ BAŞINDAKİ TECRÜBELİ BİR BAKANIMIZ VAR
 
Enerji ve heyecanın yanı sıra tecrübeli bir kadronun iş başında olduğunu kaydeden Bakan Yılmaz, “Şuanda iş başında olan tecrübeli bir Başbakanımız var. 10 yıldır çeşitli badireleri atlatmış, hakikaten önemli tecrübeler edinmiş bir kadro var. İlk başlandığında belki bu tecrübeler yoktu. Yine enerji ve heyecan vardı. Ama onun üstünde şimdi bir de çok önemli tecrübeler var. Enerjimizi ve heyecanımızı kaybetmeden, tecrübeyle birleştirdiğimiz zaman önümüzdeki süreçte çok daha hızlı bir şekilde ülkemizin kalkınmasını devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.
 
Konuşmaların ardından MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a plaket ve gün kurusu kayısısı takdim etti.
 
Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2013, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER