banner51

Bakan Yılmaz: Sosyal Barışı Yeniden İnşa İçin Cesur Karar Aldık

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, demokratikleşme adımlarıyla milli birliği ve beraberliği güçlendirdiklerini ifade ederek, "Halkımız barış içinde bir arada yaşamak istiyor. Çözüm süreci kapsamında sosyal barışı yeniden inşa için cesur karar aldık" dedi. 

Bakan Yılmaz: Sosyal Barışı Yeniden İnşa İçin Cesur Karar Aldık
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında memleketi Sivas’ta Hayri Sığırcı Caddesi üzerindeki esnafı ziyaret etti. Yaklaşık 6 saat boyunca esnaf ziyareti gerçekleştiren Bakan Yılmaz daha sonra Duran Eryiğit ve Vildan Boşnak çiftinin düğün törenine katıldı. Bakan Yılmaz engelli çiftin yüzüklerini takarak bir ömür boyu mutluluklar diledi. Bakan Yılmaz daha sonra Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen ’Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katıldı. Bakan İsmet Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, iktidarları döneminde hem Türkiye’yi büyüttüklerini hem de Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünün sigortası olduklarını ifade etti. Türkiye’ye çok hizmet ettiklerini belirten Bakan Yılmaz, en büyük hizmetlerini ise sosyal barış alanında devlet millet kaynaşması yolunda yaptıklarını belirtti.
 
SOSYAL BARIŞI YENİDEN İNŞA İÇİN CESUR KARAR ALDIK
 
Atılan demokratikleşme adımlarıyla milli birlik ve beraberliği güçlendirdiklerini ifade eden Bakan Yılmaz, "Bin yıllık kardeşliğimizi yeniden ihya etme yolunda önemli adımlar attık. Çanakkale’nin, İstiklal Harbi’nin, Milli Mücadele’nin ruhunu tekrar dirilttik. Bu coğrafyada yaşananların ortak talihe ve kadere sahip olduğunun altını çizdik. Halkımız barış içinde bir arada yaşamak istiyor. Çözüm süreci kapsamında sosyal barışı yeniden inşa için cesur karar aldık" dedi.
 
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 2002 yılı sonuna göre bugünkü Türkiye’nin farklılıklara çok daha hoşgörülü yaklaştığını belirterek, Türkiye’nin daha kuşatıcı olduğunu aktardı. Kendilerinden önceki Türkiye’nin hatırlanmasını isteyen Yılmaz, Avrupa’nın hasta adamı denildiğinde akla Türkiye’nin geldiğini ve geçmişte Türkiye’nin dış dünyaya kapalı olduğunu belirtti.
 
Bakan Yılmaz, iktidarları döneminde yapılan çalışmaları anlatarak, "Eskiden Türkiye, yarının, bir gün sonrasının, bir ay ve bir yıl sonrasının ne olacağını bilemezken şimdi 2023, 2053, 2071 hedeflerini koymuşuz. Oradaki söylenilen şeylere millet inanıyor. İşte bu inanma milletin yeniden öz güvenini kazandığını gösterir. Çok şey yapıldı, ama yapılanların en önemlisi bu milletin öz güvenini yeniden kazanmış olmasıdır" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2015, 22:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER