Bakan Soylu'dan Açıklamalar

Trabzonspor’un Of ilçesinde iftar programına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, İsrail ile Türkiye arasında varılan anlaşma hakkında değerlendirmede bulundu. Soylu, “Mavi Marmara saldırısı sonrası Türkiye’nin kararlı duruşu ve onurlu tepkisi sonuç vermiştir. Türkiye’nin özür, tazminat ve Gazze’ye ablukanın kaldırılması talepleri bugün itibarıyla yerine getirilmiştir” dedi.

Bakan Soylu'dan Açıklamalar
Ordu’dan akşam saatlerinde karayoluyla Trabzon’un Of ilçesine gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, AK Partili Of İlçe Belediyesi’nin iftar programına katıldı. İftar öncesinde Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı mehteran takımı da sahne alarak kısa bir konser verdi. Yaklaşık bin 500 kişinin katıldığı iftar yemeğinde konuşan Bakan Soylu, İsrail ile Türkiye arasında ilişkilerin normalleşmesi konusunda varılan anlaşma hakkında değerlendirmelerde bulundu.
 
“TÜRKİYE’NİN KARARLI DURUŞU VE ONURLU TEPKİSİ SONUÇ VERMİŞTİR”
 
Türkiye’nin taleplerinin yerine getirildiğini belirten Bakan Soylu şunları söyledi:
 
“Bu iftar sofrasından, Gazze’deki Müslüman kardeşlerimize selam göndermek istiyorum. Mavi Marmara saldırısı sonrası Türkiye’nin kararlı duruşu ve onurlu tepkisi sonuç vermiştir. Türkiye’nin özür, tazminat ve Gazze’ye ablukanın kaldırılması talepleri bugün itibarıyla yerine getirilmiştir. Artık Türkiye’nin eli oradaki Müslüman kardeşlerimize daha rahat uzanabilecek ve oradaki kardeşlerimizin de bizim gibi iftar sofralarında buluşabilmesinin, daha insanca yaşayabilmesinin, inşallah önü açılacak.”
 
“HANİ TÜRKİYE YALNIZLAŞIYORDU? NE OLDU?”
 
Türkiye’nin taleplerinin kabul edildiğini ve haklılığının tescil edildiğini kaydeden Bakan Soylu sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“İçimizdeki birtakım çatlak seslere de şunu sormak istiyorum; hani biz haksızdık? Hani bu talepler yerine gelmezdi? Hani Türkiye yalnızlaşıyordu? Ne oldu? Türkiye’nin üç talebi de yerine geldi mi? Evet. Türkiye’nin haklılığı tescil edildi mi? Evet. Türkiye yalnızlaştı mı? Hayır. Ey gezi zihniyeti, ey paralel zihniyet, ey kendi ülkesine yabancı zihniyet, demek ki siz iyi okuyamamışsınız. Demek ki siz Türkiye’nin gücünü anlayamamışsınız. Demek ki siz, batı karşısındaki o ezikliği, o teslimiyetçi zihniyetinizi hala üzerinizden atamamışsınız.”
 
Türkiye’nin ihracatını 36 milyar dolardan 143 milyar dolara çıkarttığını kaydeden Bakan Soylu, 2023’de de kişi başı milli gelirde 25 bin dolarlar hedefiyle güçlü bir ülke olduğunu belirtere açıklamasını noktaladı.
Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2016, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER