Bakan Soylu, Sahur Yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, memleketi Trabzon’da dün akşam şehit aileleri ve gazilerle bir otelde düzenlenen iftara katıldıktan sonra, sahurda da sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle Tosun Paşa Gemisinde buluştu.

Bakan Soylu, Sahur Yaptı
Burada yaptığı konuşmada DEAŞ dahil olmak üzere terör örgütlerinin çekilmesinin ardından Ortadoğu’nun barış ve kardeşlik coğrafyası olacağını belirten Bakan Soylu "Bakın 9-10 aydır terörle mücadele yapmaya çalışıyoruz. Terörün de kapasitesini ölçmeye çalışıyoruz.Türkiye’yi yıllardan beri bezdiren ve bir güçmüş gibi bütün anlayışını ortadan kaldırmaya çalışan birliğimize ve beraberliğimize kast eden ve kendi güçleri üzerinden bunu yapabileceklerine inananların takatlerini ve güçlerini görüyoruz" dedi.  Ortadoğu coğrafyasının DEAŞ dahil terör örgütlerinin ortadan kaldırılmasının ardından barış coğrafyası olacağını belirten Süleyman Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Bana sorarsanız Türkiye’de ve etrafımızdaki coğrafyada bu tabloyu görüyorum. Bütün bunlara rağmen Türkiye’yi diz çökertemeyecek ve istedikleri istikamete getirtemeyecek bir durumdalar. Türkiye’nin de içine çok fitne tohumları ekmişler. Bunları biz biliyoruz. Bugün bunları ayıklamanın zamanıdır. Eğer biz bunu bugün ıskalarsak bu coğrafya bu fırsatı bir daha elde edemeyebilir."
 
"HİÇBİR BATI’LIYA HİÇBİR ZAMAN EZİK OLMADIM"
 
Türkiye’nin çok mesafe alan bir ülke olduğunu kaydeden Soylu "Bugüne kadar karşı karşıya kaldığım hiçbir Batı’lıya hiçbir zaman ezik olmadım. Bunu çok söylüyorum; bu ülke ve bu millet sayesinde. Hangi yanlışları yapıyorsalar, hangi yanlışların içerisindeler yüzlerine teker teker söyledik. Çünkü Türkiye çok mesafe almış bir ülke ve onların ortaya koymuş oldukları her türlü anlayışı da hak etmeyen ve imkanlarına rağmen hem dünyaya hem de etrafındaki coğrafyaya daha yüksek bir kabiliyet sergileyebilme anlayışına sahip bir ülke. Özgüvenimiz yerinde. Bunu gençlerimize nakşetmek zorundayız" diye konuştu.
 
Konuşmasında, akyam iftarda şehit ailelerine 6 teröristin öldürüldüğünü, 6 teröristin de sınırda teslim olduğunu söylediğini kaydeden Süleyman soylu, "Buna gece bir tane daha ilave oldu. Şimdi ise gece 4 teröristin daha etkisiz hale getirildiğini söylemek istiyorum. Demek ki biz burada huzurla dururken birileri bizim adımıza büyük bir mücadele veriyorlar. Ve bu memleket böyle bir memlekettir. Buradan çok güçlü çıkıyoruz ve çıkacağız da" dedi.
 
Bakan Soylu uyuşturucuyla mücadele yepyeni bir anlayışı getirdikleri, trafikle ilgili ise yepyeni model ve anlayışı ortaya koyacaklarını da söyledi.
Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2017, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER