Bakan Günay'dan 'Turizmde 2012' Öngörüsü

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 2011 yılının turizm açısından oldukça yoğun geçtiğini belirterek, "30 milyonu geçeriz diyorduk, 31 milyonu geçtik. Bu yıl Avrupa'da pazar daralıyor, dünyada da başka sıkıntılar var. Daha sıkıntılı bir yıl yaşayacağız" dedi.

Bakan Günay'dan 'Turizmde 2012' Öngörüsü

Didim İlçesi'nde bulunan Balat Milet İlyas Bey Külliyesi'nin açılışını yapmak üzere Aydın'a gelen Bakan Günay, kent merkezinde yapımı devam eden müze inşaatını gezerek, yetkililerden bilgi aldı. Aydın Valisi Kerem Al'ın eşlik ettiği Bakan Günay, müzenin 12 Haziran günü bitmesi gerektiğini, ancak bu tarihe yetişmesinin mümkün olmadığını söyledi. Bakan Günay, "Acele yapılan her işte eksiklikler olur. Bir aylık daha ek süre vereceğiz. Burası sıcak bir bölge ve yazın daha çok turist çeken bir yer. Yazın burada çok ciddi bir elektrik faturası ile karşılaşmamak gibi bir derdim var. Arkadaşlarımız teknik olarak inceliyor" dedi. Bakan Günay, Tralles Antik Kenti'nde durdurulan kazıların da bu yıl tekrar başlatılacağını açıkladı.

2011 Yılının turizm açısından yoğun geçtiğini hatırlatan Bakan Günay, "30 milyonu geçeriz diyorduk, 31 milyonu geçtik. Bu yıl Avrupa'da pazar daralıyor, dünyada da başka sıkıntılar var. Daha sıkıntılı bir yıl yaşayacağız. Bu yıl gıda ve trafik güvenliği konusunda altyapı çalışmalarını yapıyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2012, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER