banner9

Bakan Eroğlu'ndan Provokasyon Uyarısı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Balıkesir’de iki şehidin adının baraj ve ormanlarda yaşatılacağını belirtip, 2 binden fazla teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Ordunun sadece PKK’yla değil, 6-7 devletin istihbarat örgütü ve ajanları ile de mücadele ettiğini vurgulayan Eroğlu, "Son terörist etkisiz hale gelinceye kadar bu operasyonlar sürecektir" dedi. Eroğlu, vatandaşları da provokasyonlara karşı uyardı.

Bakan Eroğlu'ndan Provokasyon Uyarısı
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, temel atma ve açılış töreni için geldiği Balıkesir’de son günlerde tırmanan terör olaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Balıkesir’de öncelikle dün toprağa verilen şehit polis Aydın Nazillioğlu’nun Altıeylül ilçesine bağlı Bayat Mahallesi’nde yaşayan ailesini ziyaret eden Bakan Eroğlu, "Şehidimizin babası Yaşar Nazillioğlu muhteşem bir insan. Şehidimize verilen bayrağı bana teslim etti. ’Bunu Cumhurbaşkanımız’a götür’ dedi. Ardından 48 yaşında olduğunu söyleyip, Lütfen Cumhurbaşkanımız’a, Başbakanımız’a söyleyin ben de yeniden askere gideyim" dedi. İşte bu anlayış, bu millet olduğu sürece bu şanlı bayrağımız ilelebet gönderimizde dalgalanacaktır. Gözlerim yaşararak, Yaşar kardeşimi kucakladım. O artık benim öz kardeşimdir" dedi.
 
ŞEHİT ADINA BARAJ VE HATIRA ORMANI YAPILACAK
 
Balıkesir’de Valiliği ziyaret ettikten sonra Çay Deresi rekreasyon alanında DSİ’ye ait aralarında sulama, gölet ve barajın da olduğu toplam 20 tesisin temelini atıp, açılışlarını yapan Bakan Eroğlu, "Bugün attığımız temelleri de Balıkesirli iki şehidimize ithaf ediyoruz. Ancak bununla yetinmeyeceğiz, şehit polisimiz Aydın Nazillioğlu için Bayat köyüne bir baraj yaptıracağız, ayrıca hatıra orman alanı oluşturacağız. Bozuk ormanlık alanlarda da fıstık çamı ve zeytinlikler oluşturulacak, şehit ailesine eşit olarak taksim edilecek. Şehit astsubay Deniz Göçkün’ün ailesini de ziyaret edeceğiz. Onun hatırası içinde ne gerekiyorsa yapacağız. Şehitlerimizin adını ilelebet bu topraklarda yaşatacağız" diye konuştu.
 
"2 BİNDEN FAZLA TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"
 
Törende yaptığı konuşmada PKK ile yapılan mücadeleye de değinen Bakan Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Sevgili kardeşlerim, orada sadece kalleş terör örgütü PKK yok. Arkasında pek çok ülkenin istihbarat örgütleri ve ajanları da var. Bunu da bilmekte yarar var. Ordumuz orada sadece PKK ile mücadele etmiyor, arkasında 6-7 devlete yani 7 düvele karşı çarpışıyor. Ama Allahın izniyle bunların inleri teker teker vuruluyor. Şu anda 2 binden fazla terörist etkisiz hale getirildi. Ve hükümetin bir üyesi olarak şehitlerimizin aziz hatırası önünde şu sözü veriyorum. Son terörist etkisiz hale gelinceye kadar bu operasyonlar sürecektir. Bu konuda çok kararlıyız"
 
SİLAHI TERÖRİSTLER BIRAKIP, GÖMECEK
 
Silahı bırakması gerekenin asker, polis değil terörist olduğunu vurgulayan Eroğlu, "Silahı bırakacak, toprağa gömecek, üstünü tamamen örtecek ve Türkiye’yi terkecek olanlar teröristlerdir" dedi.
 
Provokasyonlara da dikkat çeken Bakan Erdoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Bilhassa terör örgütü ve onların değişik uşakları provokasyonlar yapıyor. Sakın bu provokasyonlara gelmeyin. Bu özellikle PKK’nın istediği, arzu ettiği bir olaydır. Provokasyonlara karşı geleceğiz, provokasyon yapmak isteyenlere engel olacağız. Ve şunu söyleyeceğiz. PKK düşman, Kürtler kardeş. Anadolu’da bir söz vardır. Türk-Kürt kardeştir, ayrımcılık yapan kalleştir. Onlar dolayısıyla bizim kardeşimiz,onlar da PKK’dan zulüm görüyor. PKK ile mücadeleyi zaten kahraman ordumuz yapıyor, emniyet teşkilatımız yapıyor. Bırakın onlar rahat çalışsın. Askerimiz, polisimiz bir de bu tür provokasyonlarla meşgul olmasınlar. Biz sadece dua edeceğiz, ordumuza dua edeceğiz, emniyet teşkilatına dua edeceğiz, gerisini onlar yapacak."
 
Törene Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Mahmut Poyrazlı, Ali Aydınlıoğlu, Sema Kırcı da katıldı. Bakan Eroğlu’nun Balıkesir ziyareti Büyükşehir Belediyesi ile sürüyor.
 
AÇILIŞI YAPILAN VE TEMELİ ATILAN TESİSLER
 
Bakan Eroğlu Balıkesir’de 170 milyon TL yatırım bedelli 20 adet tesisin temelini atıp, açılışlarını yaptı. Bakan Eroğlu’nun temelini atıp, açılışını yaptığı tesisler şöyle:
 
"DSİ tarafından inşa edilen İvrindi Gökçeyazı Ovaları Sulaması, Merkez Gökköy Göleti ve Sulaması, Merkez Boğazköy Göleti ve Sulaması, Bandırma Çakıl Göleti ve Sulaması’yla beraber 4 adet gölet ve sulama tesisi ile 2 adet taşkın koruma tesisi temeli atıldı. Merkez Kocaavşar Göleti Sulaması Yenileme işi ile 2 adet taşkın koruma tesisinin açılışı gerçekleştirildi. Ayrıca, Orman Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan 7 tesisin de açılışını yaptı.
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2015, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER