Bahçeli'den Muhaliflere Çağrı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. MHP’den ihraç edilen muhaliflere seslenen Bahçeli, “Kurmak için uygun zaman kolladığınız partinizle karşımıza çıkın da boy ölçünüzü görelim” dedi.

Bahçeli'den Muhaliflere Çağrı
İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:
 
Türkiye’nin hukukundan taviz vermek asla onaylamayacağımız bir çürümedir. MHP, her türlü kumpasa her kirli oyuna rağmen diri ve dimdik ayaktadır. Direncimiz kırmak isteyenler çok bekleyeceklerdir. Her türlü bozguncu emel ve hedef manevi duvarlarımızı aşmaya çalışsa da kırılmaya mahkum olacaktır.
 
"ALAYINI ÇİĞNER KOŞARIZ"
 
Karşımızda saf saf dizilip hareketimiz durduracaklarmış… Alayını çiğner koşarız. Ahlakını tüketmiş kim ya da kimler varsa bizimle boy ölçüşemez.
 
Türkiye’nin tarihi temellerinden kopmadan yenilenmiş sistem yapısıyla devamı artık şarttır. Mazisi asırlara dayanan şimdilerde muhtaç olan yenilenmiş kucaklaşma acilen hasıl olmuştur.
 
Bize dönük ahlaksız suçlamaların amacı da kucaklaşma hissiyatını sabote etmektir. Sanıyorlar ki başaracaklar, umuyorlar ki Türk milliyetçiliğini karalayıp karanlık amaçlarını hayata geçirecekler.
 
FIRAT KALKANI OPERASYONU
 
Fırat Kalkan Harekatı kapsamında başlatılan El-Bab kuşatması sonuç vermiş, kahramanlarımız insan üstü bir mücadeleyle bu kentin büyük bir bölümünde kontrolü sağlamışlardır. El-Bab’ta şehit düşen toplam 69 evladımız milli yürekleri kavurmuştur. IŞİD’in Rakka’dan sonra kritik merkezlerinden birisi El-Bab’tır. Türkiye’nin El-Bab’taki mevzi kazanımı terörizmi odağında tesirsiz hale getirmek için önemlidir. Şimdi sırayı Rakka operasyonu almıştır ancak bu operasyonun kapsam, sınır, derinlik ve kimler tarafından icra edileceği henüz netleşmiş değildir. Konuyla ilgili görüşme ve temaslar yoğunlaşmıştır. ABD’nin İstihbarat Başkanı’ndan sonra Genelkurmay Başkanı da Türkiye’yi ziyaret etmiş, Türk mevkidaşıyla anlam vermesek de Adana İncirlik Üssü’nde buluşmuştur. İddia odur ki; buranın seçilmesi olası Rakka operasyonunda hareket merkezi olarak kullanımı ihtimal dahilindedir. Hem Cumhurbaşkanının ağzından hem de diğer sivil ve askeri yetkililer kanalıyla Türkiye’nin PYD/YPG ile ilgili kesin tavrının ABD’li muhataplara iletilmesi olumlu ve isabetlidir, bize göre bundan da dönülmemelidir. Türkiye’nin ABD ile önümüzdeki Rakka operasyonuyla kapsamında ayrıntılı ve iki ayaklı bir taslak plan paylaşıldığı anlaşılmaktadır. Bu planlardan ilki; Özgür Suriye Ordusu güçlerinin Akçakale’nin karşısındaki Tel Abyad’dan girip PYD kontrolündeki bölgeden Rakka’ya yönelmesidir. Yani sınırlarımızdan Rakka’ya kadar 54 kilometrelik mesafenin sorunsuz aşılabilmesi için ABD’nin PYD ile iknası lazımdır. İkinci olarak da El-Bab’dan Menbiç ve buradan Rakka’ya doğru harekettir. Bu 180 kilometrelik hattın zorlu coğrafi şartları içerdiği de bilinen bir gerçektir. Bu operasyonda YPG’nin yer alıp alamayacağı ana ve asıl tartışma konularından biridir. YPG’nin Rakka’ya koalisyon unsurlarından bağımsız olarak doğudan girmesi Özgür Suriye Ordusu’nun da kuzeyden güneye doğru ilerlemesi ABD’nin talepleri arasındadır ancak Türkiye’nin hiçbir şart altında terör örgütü PYD/YPG ile aynı çizgide olması düşünülemeyecektir. Başbakanın Münih Güvenlik Konferansı’nda ABD’yi kastederek ‘Prensipte anlaşırsak Rakka’dan doğrudan operasyona girmeyeceğiz Türkiye taktik, destek verecek ÖSO milisleri önde biz arkada olacağız’ ifadeleri konuya yeni bir boyut getirmiştir. Bize göre gerekirse Fırat’ın doğusuna geçmeyen YPG’den Menbiç tamamen arındırılmalı gerekirse Rakka’ya milli kudret yıldırım gibi inmelidir. Mesele Türkiye’nin savunulmasıdır, Türk Devleti bu beka imtihanında geri adım atmadan, Rakka, Menbiç ve diğer terör üretim yerleri de dahil olmak üzere milletimizin çelikten iradesini korkusuzca göstermelidir.
 
“BU TEHDİT GEÇMEMİŞ UYGUN ZAMANIN GELMESİ İÇİN BEKLEMEYE ALMIŞTIR”
 
15 Temmuz darbe teşebbüsü son iki asrın en korkunç en acımasız en vahşet ve cinayet girişimidir. FETÖ bir suç şebekesidir.
 
Bir defa 15 Temmuzu hala idrak edememiş, tehlikenin farkına varamamış siyaset ve sosyal çevrelerin mevcudu meselenin bir başka kaygı verici tarafıdır. 7 Ağustos Yenikapı ruhu asla vazgeçmeyeceğimiz bir milli duruşun özetidir. Bu tehdit geçmemiş uygun zamanın gelmesi için beklemeye almıştır. 
Esasen bu saldırganlık yeni değildir, arkası da kesilmeyecektir. 15 Temmuz Müslüman Türk’üm diyenden bin yıllık intikam alma ifadesidir.
 
“15 TEMMUZ BAŞARILI OLSAYDI KAÇ VATAN EVLADI KATLEDİLECEKTİ”
 
Tehlike yakın ve büyüktür. Bir an için varsayalım. 15 Temmuz başarılı olsaydı kaç vatan evladı katledilecek, kaç vatan evladı yokluğa esarete sevk edilecekti. Türk milletine hayatla varlık hakkı tanınacak mıydı? Bir ara başbakan olacağım tutturup avaz avaz bağıran kişi bu soruya nasıl cevap verecektir. 15 Temmuz’da olmayınca 16 Nisan’da şanslarını denemek için hazır bekleyenler kargayı bülbül diye satmaya kalkmayın.
 
“NEREDE FETÖ ORADA PİSLİKTİR, REZİLLİKTİR” 
 
FETÖ’nün parmağı adaletin gözüne girmiştir. Mahkemeler garabet kumpanyasına dönmüştür. Yıllarca kim haklı kim haksız birbirine girmiştir. Sanık mısın tanık mı birilerin keyfine kalmıştır. Nerede FETÖ orada pisliktir, rezilliktir. On binlerce kişi soruşturma geçirmiş, tutuklanmıştır. Ama dişe dokunur isimlere tesadüf edilememiştir. 
 
Memur görevinden oluyor da akademisyen niye olmayacaktır.
 
“AKP TOP ÇEVİRMESİN, ZAMANA OYNAMASIN”
 
Cumhurbaşkanına yönelik saldırıya ilişkin davanın iki numaralı sanığının ifadeleri tüyler ürperticidir. Bu caninin ’Darbe yaptım cezası idam bile olsa canım yanmaz’ şeklindeki sözleri en küçük pişmanlık ibaresi taşımadığı gibi Türkiye’ye meydan okumaktadır. Hainler idamdan korkmuyor ve milletimiz idam talebinde ısrar ediyorsa o zaman bize düşen bu kanuni düzenlemeyi TBMM’de yapmak, Türkiye düşmanlarına hak ettiği cezayı vermektir. AKP top çevirmesin zamana oynamasın, hakikaten idamın geri getirilmesi konusunda samimiyse Milletçi Hareket’in sözü söz olsun buna kayıtsız şartsız destek verecektir. 
 
“DEVLET KENDİNE GELMİŞ, AYAĞA KALKABİLMİŞ DEĞİLDİR”
 
15 Temmuz’un devamı mümkündür. Ülkemizin tamamen güvenli hale geldiğini söylemek asılsız ve saçmadır. Devlet kendine gelmiş, ayağa kalkabilmiş değildir. 
 
Elbette biz devlet için millet için evet, Türkiye için evet diyeceğiz. 
 
“KRİZ AYİNİNE ÇIKAN CHP İÇİN BAŞINI ÖNE EĞECEK GÜNLER YAKINDIR” 
 
Niye 'evet' diyor muşuz? Ne yapacaktık? FETÖ'nün yanında mı duracaktık? 'Evet' derken dünkü sözlerimizle çelişiyor muşuz. Niye çelişelim? PKK'nın, CHP'nin, EMEP'in, ÖDP'nin, TKP'nin, elinde ülkücü kanı olan Aydınlıkçıların kuyruğuna takılmak asıl çelişki ve çürüme değil midir?"       
 
Hayır diyen vatandaşlarımıza sözüm yoktur. İradelerine saygım vardır ama hayırsızlardan oluşan hayır cephesini oluşturan yalancı siyasetçiler eski tüfekçilere itibarımız yoktur.  16 Nisan’da bir parti bir şahıs fikir değil milletimiz anayasaya değişikliğini onaylayacak. Çıkan sonuca herkes saygılı olmalıdır.  Art niyetli propaganda mekanizması partimizi sıkıştırmaya ayarlanmıştır.  Kriz ayinine çıkan CHP için başını öne eğecek günler yakındır. Bu zihniyet 1923’ün CHP’si değildir. Ne derlerse desinler 16 Nisan’da evet diyecektir. MHP Türkiye’nin istiklaline sahip çıkacak. 
 
"UYGUN ZAMAN KOLLADIĞINIZ PARTİNİZLE KARŞIMIZA ÇIKIN DA..."
 
Bunlar 18 Şubat'ta CHP'nin şemsiyesi altında toplanıp, MHP'ye öteden beri ters çıkaranların katılımlarıyla sebilhane bardağı gibi dizilmişlerdir. Kendilerine Türk milliyetçisi diyorlar, ama MHP Genel Başkanı'nı yuhalatacak kadar ipten boşaldıklarını göremiyorlar. Hepsine yolları açık olsun diyor, bizden uzak, Allah'a yakın olmalarını temenni ediyorum. Nehrin kenarına kuyu kazılır mı? Suyu kesilmiş değirmen gibi yollarını şaşırmışlardır. Biz evet diyoruz, bunlar ille de hayır diyorlar. Hayır desek alayı evet diye gezecektir.
 
CHP ve Perinçek'in kanatları altına sığınıp narkoz yiyenler, patinaj içinde çırpınmaya başlamışlardır. Üstelik fikri mutasyona uğrayarak yörüngelerinde çıkıp kimliksizliğe toslamışlardır. 
 
Kurmak için uygun zaman kolladığınız partinizle karşımıza çıkın da boy ölçünüzü görelim. MHP’yi ele geçirmek için oyun içinde oyun kuranlar şimdi Türk milliyetçisi maskesiyle sahne alıyorlar. Milliyetçiler sizleri tanıyor, haddinizi bildirmek gün sayıyor. 
 
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2017, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER