banner51

Bağ-Kur'luya Emeklilik Kredisi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, prim borcu nedeniyle emekli olamayan Bağ-Kurlu’ya Halk Bankası’nın kredi vereceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, 4. Esnaf ve Sanatkarlar Şurası'nda konuştu.Erdoğan'ın gündeminde yine Galataport ihalesiyle ilgili verilen yürütmeyi durdurma kararı vardı."İş bitmiş, adam ödemesine başlamış, beyler yürütmeyi durdurma kararı veriyor" diyen Erdoğan, "Cumhurbaşkanının ihaniyeti vataniye diye bir suçu var. Peki yargıcın nesi var, neyle yargılanacak?" ifadesini kullandı.
 
Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:
 
"Susarsanız tepkisiz kalırsanız ahilerin esnafın karşısında alnınız ak çıkamazsınız. Bizim esnafımızın ufku hiçbir zaman dükkanının önü olmamıştır. Devlet dairelerinde oturup semtindeki gerçeklerden haberi olmayan bürokrat anlayışı ülkeyi büyütemez.Ankara'dan ofisinde oturacaksın, nerede iş yapılıyorsa eleştreceksin. Ekonomiyi, çözüm sürecinı, Irak, Suriye politikasını eleştir. İki ayağını merkeze sabitleyip her konuda ahkam kesenler var. Hiçbir riske girmeden, yan gelip yatan, yattığı yerden önüne gelene çamur atanlar var.
 
Biz bürokratın, bakanların, Meclis'in sürekli koşturmasını istiyoruz. Cumhurbaşkanı asla istisna değildir. Koşan, terleyen Cumhurbaşkanı istiyoruz. Herkes el ele verecek, ter akıtacak. Öyle bir yargı düşünün ki ihalesi 2 yıl önce bitmiş bir Galataport olayında ihaleyi yürütmeyi durdurma kararı veriliyor. İş bitmiş, adam ödemesine başlamış. Bu nasıl vatanseverliktir.Cumhurbaşkanının ihaniyeti vataniye diye bir suçu var. Peki yargıcın nesi var, neyle yargılanacak?Biz ülkeyi nasıl uçuracağız bunu düşünüyoruz, bunu konuşuyoruz, beyler yürütmeyi durdurma kararı veriyor. Bu bir değil, iki değil, üç değil, dört değil, beş değil, devamlı. Dert başka. Bu noktada izan arıyoruz, bu meseleyi çözmemiz lazım. Belli bir nazarla olaylara bakamazsınız, hakikat gözlüğü ile bakmaya mecbursunuz, onun için adalet arıyorum, adalet. Buna mecburuz.Bu meseleyi çözmemiz lazım. Belirli bir nazarla olayalara bakamazsınız. Allah razı olsun sıkıntı yaşıyoruz. Bu vatanın menfaatlerini görmeyenlere karşı ahımız çok ağır.İnşallah her zaman ileriye bakacağız. Bizi dışardan bitiremezler, bizi ancak içerden bitirirler. Esnaf kardeşlerimizle buluşmalarımızda paralel yapı ve çözüm sürecinin önemine dikkat çektim.Paralel yapıyla ilgili olarak son derece isbabetli uygulamalar, yol arkadaşlarını rahatsız ediyor. Şantajın bazı siyasiler üzerinde etkili olduğunu görmek üzücü.Afrika ülkelerine yaptığımız ziyaretler sırasındaki uyarılarımız bazılarını rahatsız etti. Ulusal güvenliği tehdit eden yapıyla mücadele hız kesmeden devam edecek. Esnaf kardeşlerimizin de bu mücadeleye destek verdiğini biliyorum.
 
SGK ile Halk Bankası arasında bugün protokol imzalandı. Bununla emeklilik imkanı var, fakat prim borçlarını ödeyemediği için emeklilik hakkını kazanamayan Bağ-Kur'lu kardeşlerimize inşallah Halk Bankamız 0,97 aylık faizle ve 36 ay vadeli olacak bir kredi verecek. Bundan 279 bin 422 Bağ-Kur'lu istifade edecek. Yapılandırmaya konu miktar ise 3,6 milyar lira."
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER