'Ayrım Yapmadan Hizmet Ettik'

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘uçuk söylemler ustası’ ilan edileceğini söyledi. Yıldırım CHP Lideri’nin kendisini gülünecek duruma düşürdüğünü kaydetti.

'Ayrım Yapmadan Hizmet Ettik'
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’dan grup toplantısı ve İzmir ziyareti sırasında açıklamalar yapan Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt geldi.
 
Kılıçdaroğlu’nun büyük sözler verdiğini ancak kendisini komik duruma düşürdüğünü sözlerine ekleyen  ‘Hiçbir öğretmenin esnaf borcu olmayacak, kredi borcu kalmayacak’ demek tabir yerindeyse boyundan büyük laf etmektir” ifadelerini kullandı.
 
“TÜRKİYE’YE HİZMET ETTİK, AYRIM YAPMADIK”
 
Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun İzmir ziyareti sırasında yaptığı açıklamalara da değinen Binali Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti; “Hükümetin İzmir’e yatırım yapmadığını söylemiş. İzmirliler bunun gerçekle örtüşmediğini artık çok iyi biliyor. Sayın Genel Başkan, hemşerilerimi yanıltmaya yönelik sözleriyle gerçekleri söylemekten kaçmış. Hükümetin İzmir’e 11 yılda yaptığı yatırım ve destek miktarı 24,5 Milyar TL.  Bunun 5 Milyar lirası sadece ulaştırma hizmetlerine yapıldı. Listesi de ortada ve kalem kalem belli. Biz anladığımız işi konuşuruz, işimizi de üst düzey yaparız. Bizim anladığımız iş de hizmet yapmaktır. Bu zamana kadar yatırımları yaparken ayrım yapmadık. ‘CHP’li belediyedir, MHP’li belediyedir’ demeden ortak projeler ürettik. Hiçbir ilimizde parti ayrımı yapmadık. İzmir’de İZBAN bunun en önemli örneklerindendir. Siz istediğiniz kadar halkı yanıltmaya kalkabilirsiniz ama güneş balçıkla sıvanmaz”
 
HİZMETLER İZMİR’DE
 
Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nun hizmetleri görmek istiyorsa İzmir’de şöyle bir tur atması gerektiğine değindi ve ekledi: “Yatırımları görmek mi istiyorsun? İşte her geldiğinde seni bir baştan öteki uca götüren İzmir Çevreyolu orada, işte senin İzmir’e her geliş ve gidişinde ayak bastığın Adnan Menderes Havalimanı orada, işte dünyanın en büyük 10 limanlarından biri olacak Çandarlı Limanı orada, işte İzmir trafiğinin damarlarını açacak Konak Tüneli orada, işte İZBAN orada. Daha sayılacak birçok yatırımı İzmirli hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Siz gerçekleri söylemeyin ama İzmirli hemşerilerim bunu her gün görüyor, yaşıyor.”
Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2014, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER