'Aylin Kotil Hanımefendi ile...'

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Beyoğlu’ndan aday adayı olan eski eşi Aylin Kotil, "Kendisine başarılar diliyorum. Birlikte bir kent yaşamında yurttaşlarımızın nasıl mutlu olması gerektiğini, mahallelerimizde emeklilerimizle ilgili, engellilerle ilgili, gençlerle ilgili tabi ki Aylin Kotil hanımefendi ile projelerimiz olacak” dedi.

'Aylin Kotil Hanımefendi ile...'

Mustafa Sarıgül, Laleli’de bulunan tekstil dükkanlarını gezerek esnafla sohbet edip, sorunlarını dinledi. Esnaf ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Sarıgül, “Ülke, markalarıyla güç kazanır. Laleli’de istiyorum ki ben Türk markaları muhteşem bir noktada olsun. Türk markalarımız kendi ürettiklerine kendi markalarını yazsınlar. İtalyanların, Fransızların, Almanların alabildiğine markaları var. Ama Türkiye’mizin markaları yeteri kadar yok. Buradan gidip Londra Havaalanına indiğimiz zaman, Londra’da birçok ülkenin markası var. Türkiye’mizin, Lalelimizin ürettiği mallar orada ama ne yazık ki başka markalarla satılıyor. İstanbul’u yurttaşlarımızın desteği ile kazanacağız. İstanbul’u kazandıktan sonra bir şehir markalarıyla güç kazanır. Bir ürün markalarıyla önemli bir noktaya gelir. Ben istiyorum ki İtalyanların, Fransızların, Almanların, İngilizlerin, İspanyolların nasıl markası varsa Lalelimizde üretilen mallarda kendi markalarıyla satılsın. Burada 10 dolara alınan bir ürün yurt dışında 80-90 Euro’ya satılan mallar var. Emeği veren biziz, çalışmayı yapan biziz. Ama daha çok parayı başka ülkeler kazanıyor. İstanbul’da dünya markası olsun. Laleli’deki üreticilerimizde kendi ürettikleri malları kendi markalarıyla satsınlar” diye konuştu.

ESKİ EŞİNE BAŞARILAR DİLEDİ
 
Sarıgül, Laleli ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Bir basın mensubunun sorusu üzerine, eski eşi Aylin Kotil’in CHP’den Beyoğlu Belediye Başkan aday adaylığıyla ilgili konuşan Sarıgül, “Aylin Kotil hanımefendi, Beyoğlu’nda Cumhuriyet Halk Partisi’nin aday adayı. Çalışmalarını yapıyor. Ben çok gayretli çalışmalar içerisinde olduğunu da görüyorum. Kendisine başarılar diliyorum. Birlikte İstanbulumuza özellikle inançlara saygılı, laiklik özellikle Cumhuriyetimizin korunması, örflerimizin korunması, törelerimizin, geleneklerimizin korunması, bir kent yaşamında yurttaşlarımızın nasıl mutlu olması gerektiğini, mahallelerimizde emeklilerimizle ilgili, engellilerle ilgili, gençlerle ilgili tabi ki Aylin Kotil hanımefendi ile projelerimiz olacak. O projeleri bütün toplumla ve yurttaşlarımızla paylaşacağız” yanıtını verdi.
 
Çağdaş bir ülkede özgürlüklerin kısıtlanamayacağını vurgulayan Sarıgül, “İleri demokrasiyle yola çıkan demokrasiye çelme taktılar. Yıllardır ‘ileri demokrasi’ diyerek yurttaşlarımızdan oy istediler. Kendilerinden yana olduğu zaman her şey mubah ama farklı bir şekilde uygulama olduğu zaman her türlü karayı çalıyorlar. Bugün demokratik bir ülkede, çağdaş bir ülkede özgürlükleri kısıtlamak mümkün değildir. Bir iktidar özgürlükleri kısıtlıyorsa, bir iktidar özgürlüklerden korkuyorsa, bir iktidar halkın verdiği yetkiyi devletin gücü olarak yurttaşlarımızdan yana kullanıyorsa anlayın ki o iktidarın gitme vakti gelmiştir” ifadelerini kullandı.
 
Sarıgül, Laleli’de esnaf ziyaretlerini sürdürdüğü sırada karşılaştığı bir simitçinin tezgahındaki simitleri de satın alarak vatandaşlara dağıttı. Ziyaret esnasında bir vatandaş Mustafa Sarıgül’ün yanına gelerek, “Yemin ediyorum ki kazanacaksın. Sen kazanacaksın” diyerek destek verdi. Yaklaşık 2 saat süren ziyaretlerin ardından Sarıgül Laleli’den ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER