'Ateistin de Hukukunu Koruyacağız'

Van’da konuşan Başbakan Erdoğan, ülkede yaşayan herkesin hukukunu koruduklarını belirterek, “Ateistin de hukukunu koruyacağız” dedi.

 
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van’ın Özalp ilçesinde toplu açılış töreninde konuşma yaptı.
 
Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından satır başlar şöyle;
 
"Biz laf üretmiyoruz. Biz kuru ideolojilerin peşinde koşmuyoruz. Biz gerilim siyaseti istemiyoruz. Bizim davamız hizmettir. Bizim fikrimiz, zikrimiz hizmettir. Bizim ideolojimiz hizmettir. Kalkınma ve huzur iç içe olur. 11 yıl boyunca bunun mücadelesini verdik.
 
Geçmişin hatalarından sakınacak geleceği birlikte inşa edeceğiz. Her ne sorun varsa oturacak, konuşacak, samimiyetle yüreklerimizi birbirimize açacağız. Silah demokrasinin yolu değildir, şiddet demokrasinin yolu değildir, molotofkokteylleri demokrasinin yolu değildir, esnafımızı, vatandaşımızı kepenklerini indirmeye mahkum etmek özgürlük mücadelesi değildir. Ne biliyorsak bunları masada konuşalım. Sandık gelecek, hür ve özgür irademizle kararımızı verelim. Herkes de bu karara saygı duysun.
 
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı altında hepimiz toplandık. Bugünün hayallerini hedef yapacağız, tek tek gerçeğe dönüştüreceğiz.
 
Baharı kışa çevirmek isteyenler var. Kara kışı ve karanlığı özleyenler var. Huzurdan, barıştan, kardeşlikten rahatsız olup gençlerimizi ölüm tuzağına çekmek isteyenler var.
 
Terörden şiddetten medet umanlara fırsat vermeyeceğiz. Silah ve şiddet hiçbir meseleyi çözmez. Silahın, şiddetinin araya girmesine izin vermeyeceğiz. Bu bahar ikliminin bozulmasına izin vermeyeceğiz."
 
Başbakan Erdoğan, “Yol geçecekse cami yıkarız, daha güzelini inşa ederiz” şeklindeki sözlerini eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi.
 
Erdoğan, “Biz bir ifadeyi kullanırken bütün değerlerimizi bilerek, yaşayarak kullanırız. Cami yıkmak, gerekirse ifadesiyle kullanılmıştır. Daha güzelini yaparız ifadesiyle kullanılmıştır. Cami yapmanın yanında bunu yaşarız” dedi.
 
Herkesin iktidarı olduklarını dile getiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hepsine hizmet bizim görevimizdir. Müslümanın da iktidarıyız, hristiyanın da iktidarıyız, musevinin de iktidarız."
 
Herkesin hukukunu koruduklarını ifade eden Erdoğan, "Ateistin de hukukunu koruyacağız" diye konuştu.
 
“Laf üretmiyoruz” diyen Erdoğan, şöyle devam etti: “Biz kuru ideolojilerin peşinde koşmuyoruz. Biz gerilim siyaseti istemiyoruz. Bizim davamız hizmettir. Bizim fikrimiz, zikrimiz hizmettir. Bizim ideolojimiz hizmettir."
 
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2013, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER